«Енергоринок» не виплатить «Укргідроенерго» 1,1 млрд грн боргу

«Енергоринок» не виплатить «Укргідроенерго» 1,1 млрд грн боргу

Суд констатував, що заборгованість має бути погашена у спеціальному порядку

«Енергоринок» не виплатить «Укргідроенерго» 1,1 млрд грн боргу
Фото: uhe.gov.ua

Господарський суд Києва не задовольнив позов «Укргідроенерго» до держпідприємства «Енергоринок» про стягнення 1,1 млрд грн заборгованості за електроенергію, вироблену в період з грудня 2014 року по червень 2019 року. Про це повідомляє Finbalance.

Згідно з рішенням суду, після запровадження у липні 2019 року нового ринку електроенергії, держава змінила характер регулювання спірних правовідносин, які були між сторонами раніше на підставі укладеного договору. Це означає, що заборгованість «Енергоринку» перед «Укргідроенерго» за договором 2006 року має бути погашена у спеціальному порядку, визначеному державою.

Зазначається, що у червні 2020 року Верховна Рада прийняла закон «Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії», за яким заборгованість «Енергоринку» перед «Укргідроенерго», «Енергоатомом» та «Укренерго» підлягає списанню. При цьому уряд повинен збільшити статутний капітал компаній на суму списаного боргу внаслідок випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Держпідприємство «Енергоринок» до липня 2019 року було оптовим постачальником електроенергії. З 1 липня 2019 в Україні почала діяти нова модель оптового ринку електроенергії, яка передбачала ліквідацію «Енергоринку» як єдиного покупця і продавця електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті