Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
ЄС готується судитися з AstraZeneca

ЄС готується судитися з AstraZeneca

Блок обвинувачує виробника вакцин у зриві кампанії вакцинації

ЄС готується судитися з AstraZeneca
фото www.flickr.com/photos/cheshireeastcouncil/10270311595

Виконавча влада Європейського союзу готується днями почати судовий процес проти AstraZeneca Plc після того, як нездатність компанії досягти поставлених цілей з постачання вакцини підірвала кампанію вакцинації, що проводиться блоком. Як повідомляє Bloomberg, цей крок вже кілька тижнів обговорюється послами блоку. Він спрямований на те, щоб компанія виконала зобов'язання в цьому кварталі.

У I кварталі AstraZeneca доставила всього 30 млн доз у порівнянні з початковою метою в 120 млн. Дефіцит викликав величезний скандал з ЄС, коли блок звинуватив компанію в порушенні контракту. Влада блоку ввела більш жорсткі обмеження на експорт вакцин в міру загострення кризи і виявився втягнутим в битву з Великобританією, вимагаючи доступу до поставок Astra цієї країни. У контракті, опублікованому наприкінці січня, передбачалося, що британські виробничі майданчики можуть бути використані для прискорення поставок в ЄС, якщо це необхідно.

Нагадаємо: деякі країни скоригували впровадження вакцини AstraZeneca, вирішивши вводити її тільки людям старше 60 років, а Данія пішла далі, повністю припинивши її використання.

Наразі ЄС приділяє пріоритетну увагу іншим виробникам вакцин для майбутніх поставок і веде переговори з Pfizer і BioNTech про 1,8 млрд додаткових доз вакцини до 2023 року.

Єврокомісія вирішила не продовжувати в наступному році контракти на вакцину COVID-19 з такими компаніями, як AstraZeneca і Johnson & Johnson.

Хоча Єврокомісія заявила, що це пов'язано з тим, що вона хоче зосередитися на мРНК-вакцинах, вона також натякнула, що це не єдина причина. У заяві минулого тижня, в якому оголошувалися замовлення Pfizer-BioNTech, президент Комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що виробник «виявився надійним партнером».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті