Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
СБУ викрила голову правління банку на фальсифікації фінансової документації для НБУ

СБУ викрила голову правління банку на фальсифікації фінансової документації для НБУ

Неправдиві дані подавали для отримання від НБУ кредитних коштів за програмою рефінансування

СБУ викрила голову правління банку на фальсифікації фінансової документації для НБУ
Ілюстративне зображення
фото: ssu.gov.ua

Кіберфахівці Служби безпеки України (СБУ) задокументували протиправну діяльність Голови правління та головного бухгалтера одного із банків. Для приховування неплатоспроможності установи вони фальсифікували фінансову документацію під час подачі звітностей до Національного банку (НБУ). Про це повідомляється на сайті СБУ.

Згідно з повідомленням, організатори подавали неправдиві дані для отримання від Нацбанку кредитних коштів за програмою рефінансування. Вони неодноразово протягом 2018 ‒ 2020 років вносили до фінансової звітності недостовірні відомості щодо наявності у фінустанови прав на цілісний майновий комплекс з харчового виробництва.

Балансову вартість комплексу визначено у 277 млн грн, що становить 13,7% від всіх активів банку. Отримавши недостовірні дані регулятор видав банку у 2019 році 7 млн грн рефінансування та 50 мільйонів кредиту «овернайт» для підтримки ліквідності.

Через дії спільників банк визнано неплатоспроможним. До установи введено тимчасову адміністрацію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Точний розмір завданих державі збитків встановлюється у подальшому досудовому розслідуванні.

Наразі Голові Правління та головному бухгалтеру повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ст. 220-2 Кримінального кодексу України. Тобто за фактом фальсифікації фінансових документів банківської установи, за попередньою змовою групою осіб.

Імена підозрюваних та назву установи СБУ не повідомляє. Видання «Економічна правда» з посиланням на власні джерела відзначає, що йдеться про «Місто Банк».

Нагадаємо: у січні НБУ вирішив ліквідувати «Місто Банк».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті