Відновлення економіки єврозони в квітні набирає обертів

Відновлення економіки єврозони в квітні набирає обертів

Зазвичай при посиленні карантинних заходів ділова активність падає, однак цього року вийшло навпаки

Відновлення економіки єврозони в квітні набирає обертів
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/6885754344

Як показали попередні дані, ділова активність в єврозоні знову збільшилася у квітні, що забезпечило деяку позитивну динаміку у другому кварталі.

Як повідомляє CNBC, індекс ділової активності (PMI)від IHS Markit для єврозони, який враховує активність як у виробництві, так і у сфері послуг, становив 53,7 у квітні проти 53,2 в березні. Значення вище 50 означає зростання економічної активності.

Кріс Вільямсон, головний економіст IHS Markit, сказав CNBC, що «заходи стримування для боротьби з коронавірусом були посилені, і зазвичай ми очікуємо, що на тлі цього темпи економічної активності знизяться, але сталося навпаки».

Він додав, що компанії з оптимізмом дивляться в майбутнє і готуються до кращих часів.

Аналітики також оптимістично налаштовані щодо найближчих місяців, оскільки уряди готуються послабити деякі протиепідемічні заходи COVID-19. Італія відкриває окремі сектори економіки в понеділок, Франція розглядає можливість обережного відновлення роботи з середини травня, і Греція також планує відкриття в цей час.

Президент Європейського центрального банку Крістін Лагард заявила, що «економічні дані, опитування і високочастотні індикатори припускають, що економічна активність, можливо, знову знизилася в першому кварталі цього року, але вказують на відновлення зростання в другому кварталі». Однак вона додала, що існує «загальна невизначеність» щодо економічних перспектив.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло