Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Політична бомба: Джо Байден визнав геноцид вірмен в Османській імперії

Політична бомба: Джо Байден визнав геноцид вірмен в Османській імперії

«Робимо це не для того, щоб звинуватити, а для того, щоб те, що сталося, ніколи не повторилося»

Політична бомба: Джо Байден визнав геноцид вірмен в Османській імперії
фото DR

Президент США Джо Байден назвав події, що відбулися в Османській імперії на початку XX століття, геноцидом проти вірменського народу. Заяву глави держави опубліковано на сайті Білого дому.

«Починаючи з 24 квітня 1915 року, після арешту вірменської інтелігенції і лідерів громад в Константинополі османською владою, 1,5 млн вірмен було депортовано і вбито», – йдеться в заяві.

За словами Байдена, більшість з тих, хто вижив, були змушені шукати нові будинки і нове життя по всьому світу, в тому числі в США. «Маючи силу і стійкість, вірменський народ вижив і відновив свою громаду», – зазначив Байден.

За десятиліття вірменські іммігранти збагатили США, при цьому не забуваючи ті трагічні події, вважає президент. «Ми шануємо їх історію. Ми бачимо цей біль. Підтверджуємо історію. Ми робимо це не для того, щоб звинуватити, а для того, щоб те, що сталося, ніколи не повторилося», – пояснив Байден.

Разом з тим він зазначив, що американський народ, уболіваючи разом з вірменами, намагається звернути погляд на майбутнє – на світ, який необхідно побудувати для наступних поколінь.

«Світ, що не заплямований повсякденними вадами фанатизму і нетерпимості, де поважаються права людини і де всі люди можуть вести своє життя з гідністю і безпекою. <...> Давайте добиватися зцілення і примирення для всіх людей світу», – зазначив Байден.

Напередодні, 23 квітня, Байден під час телефонних переговорів з турецьким президентом Реджепом Ердоганом заявив про намір визнати геноцид вірмен в Османській імперії на початку XX століття. Коментуючи плани американського президента, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу сказав, що це може зашкодити відносинам Вашингтона і Анкари.

Визнання геноциду вірмен було однією з передвиборних обіцянок Байдена. Таку ж обіцянку в 2008 році давав Барак Обама, однак він так і не назвав ті події геноцидом.

Під час масових вбивств вірменського населення в Османській імперії загинуло, за різними оцінками, від 660 000 до 1,5 млн осіб. Туреччина і Азербайджан не визнають події 1915 року геноцидом, але визнають численні жертви серед цього народу.

За матеріалами РБК

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті