Мідь підскочила до найвищого рівня за десятиліття з 2011 року

Мідь підскочила до найвищого рівня за десятиліття з 2011 року

Зростанню ціни посприяли ослаблення долара та помітне скорочення запасів всіх кольорових металів на біржових складах

Мідь підскочила до найвищого рівня за десятиліття з 2011 року
фото pixabay.com

Мідь підскочила до найвищого рівня з 2011 року на очікуваннях скорочення пропозиції по мірі того, як відновлення світової економіки набирає обертів.

Як повідомляє Bloomberg, ціни виросли на тлі ралі на промислові товари від залізної руди до алюмінію. Позиції міді посилились перспективами відновлення зростання на тлі глобального розгортання вакцин, ослаблення долара, а також очікування того, що багаторічна ера низької інфляції в основних економіках може підходити до свого кінця. Не менш важливим фактором є важлива роль металу в переході до «зеленої» енергії.

Goldman Sachs Group і трейдер Trafigura Group заявили, що очікують, що ціни перевищать рекорд в $10 190 у 2011 році з огляду на те, що попит перевищує пропозицію.

На сьогоднішніх ранкових торгах в Шанхаї ціна міді досягла десятирічного річного максимуму, тоді як на Лондонській біржі металів (LME) котирування ціни металу наблизилися до даного показника. Мідь на LME подорожчала на 1% до $9650 за тонну.

Агентство зазначає, що у Чилі назріває великий страйк. Місцеві портові працівники погрожують страйком у відповідь на рішення президента Себастьяна Пінери заблокувати законопроєкт, що дозволяє людям провести третій раунд дострокового зняття коштів зі своїх пенсійних фондів. Цей крок загрожує порушити експорт з країни, на яку припадає близько чверті світових поставок металу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті