Саудівська Аравія заощадить понад $200 млрд завдяки плану енергетичної реформи

Саудівська Аравія заощадить понад $200 млрд завдяки плану енергетичної реформи

Королівство ставить собі за мету замінити рідке паливо, яке використовується для внутрішнього споживання, газом і «зеленою» енергією

Саудівська Аравія заощадить понад $200 млрд завдяки плану енергетичної реформи
міністр фінансів Саудівської Аравії Мохаммед аль-Джадаан
фото www.flickr.com/photos/future_investment_initiative/48990222337

Саудівська Аравія може заощадити понад $200 млрд протягом наступного десятиліття, замінивши рідке паливо, яке використовується для внутрішнього споживання, газом і відновлюваними джерелами енергії. Про це заявив міністр фінансів країни Мохаммед аль-Джадаан, передає Reuters.

Найбільший у світі експортер нафти в останні роки приступив до реалізації амбітної програми реформ, спрямованих на модернізацію своєї економіки, створення робочих місць і зниження залежності від доходів від нафти.

«Одна з ініціатив, яку ми збираємося завершити, – це витіснення рідкого палива, – сказав міністр. –  Ця програма дозволить уряду заощадити близько 800 млрд ріалів ($213,34 млрд) протягом наступних 10 років, які можуть бути використані для інвестицій».

Раніше цього місяця Саудівська Аравія підписала угоди про закупівлю електроенергії з сімома новими проєктами в області сонячної енергетики, що є частиною планів щодо оптимізації структури енергоспоживання, що використовується для виробництва електроенергії.

«Замість того, щоб купувати паливо на міжнародних ринках по $60 і потім продавати його по $6 саудівським комунальним підприємствам або використовувати частину нашої квоти в ОПЕК для продажу за $6, ми збираємося фактично заміщати не менше 1 млн барелів нафти на добу день газом і відновлюваними джерелами енергії в найближчі 10 років», – сказав Джадаан.

Reuters нагадує, що 2020 рік буде непростим для країни на тлі низьких цін на нафту на світових ринках і проблем, з якими стикається система охорони здоров'я через коронавірус. За повідомленням інформаційного агентства, деякі державні компанії попросили скоротити дивіденди, які вони виплачують в казну в цьому році, щоб забезпечити капітальні витрати.

З огляду на це уряд також представив план сприяння внутрішнім інвестиціям, для якого очікуються кошти від державної нафтової компанії Aramco і державного інвестиційного фонду, активи якого складають 400 млрд. Мета – знизити залежність економіки від нафти і побудувати нові галузі, які створять мільйони робочих місць. Уряд хоче знизити рівень безробіття до 7% у 2030 році з 12,5% в кінці 2020 року. У ІІ кварталі 2020 року рекордні 15,4% працюючого населення в Саудівській Аравії залишилися без роботи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті