Внесок туризму в світовий ВВП за минулий рік скоротився удвічі – WTTC

Внесок туризму в світовий ВВП за минулий рік скоротився удвічі – WTTC

Всього за рік в галузі було втрачено понад 62 млн робочих місць

Внесок туризму в світовий ВВП за минулий рік скоротився удвічі – WTTC
фото www.flickr.com/photos/minkj/2981891453

Згідно з даними звіту Всесвітньої ради з туризму та подорожей (WTTC), складеному спільно з Oxford Economics,  доля туризму в глобальному ВВП у 2020 році знизилася на 49,1% до $4,7 млрд тоді як у 2019 році цей показник становив $9,2 млрд.

Внесок туризму в світовий ВВП за минулий рік скоротився удвічі – WTTC

У всьому світі у 2020 році в цьому секторі було втрачено майже 62 млн робочих місць, тепер їх число в індустрії складає 272 млн. У звіті зазначається, що загроза подальшої втрати місць не найближчим часом не зникне. До пандемії на міжнародний туризм доводилося кожне четверте нове робоче у світі і 10,6% всіх робочих місць.

У 2019 ВВП в секторі подорожей і туризму США склав майже $1,9 трлн. Однак дослідження WTTC показало, що у 2020 році внесок галузі в ВВП країни знизився на 41%. Оскільки США є найбільшою економікою у сфері подорожей і туризму у світі, відновлення країни відіграє важливу роль у пожвавленні цього сектора на глобальному рівні. Торік робочі місця у сфері подорожей і туризму в США скоротилися на 33,2%, при цьому було втрачено 5,4 млн робочих місць.

«Подорожі та туризм грають ключову роль в забезпеченні робочих місць і фінансової вигоди для економіки США в цілому, – сказала Глорія Гевара, гендиректор WTTC. – Спад галузі через пандемію відчувається повсюдно для сімей, власників бізнесу і туроператорів, які залежать від процвітаючого сектора як джерела коштів для існування. Відновлення міжнародних поїздок створить більше можливостей для працевлаштування та дасть можливість відродити економіку країни. Наше дослідження показує, що, якщо до літа цього року відновиться мобільність і міжнародні поїздки, внесок цього сектора у світовій ВВП у сфері подорожей і туризму може різко зрости у 2021 році».

Внесок туризму в світовий ВВП за минулий рік скоротився удвічі – WTTC

WTTC привітала зусилля адміністрації Байдена з перезапуску туристичного сектора США за допомогою $14 млрд, виділених авіакомпаніям відповідно до Закону про американський план порятунку 2021 року, а також завдяки швидкому розгортанню вакцинації і «твердої позиції щодо носіння масок для запобігання подальшому поширенню коронавірусу».

У 2019 році під час поїздок мандрівники витратили $1,7 трлн, що становило майже 7% міжнародного експорту і 27,4% експорту послуг. У 2020 році витрати туристів на подорожі по своїх країнах скоротилися на 45%, а витрати в ході зарубіжних поїздок – майже на 70%.

WTTC досліджував вплив подорожей і туризму на економіку і зайнятість для 185 країн і 25 географічних або економічних регіонів світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло