Україна та Туреччина домовилися про гарантування безпеки туристів

Україна та Туреччина домовилися про гарантування безпеки туристів

Найбільша кількість туристів в Туреччині під час пандемії була саме з України

Україна та Туреччина домовилися про гарантування безпеки туристів
Фестиваль повітряних куль, Каппадокія, Туреччина
Фото: Taryn Elliott/Pexels

Україна і Туреччина підписали декларацію про наміри щодо співробітництва з питань дотримання прав та безпеки туристів. Від України підпис поставив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, від Туреччини – міністр культури та туризму Туреччини Мехмет Нурі Ерсой. Про це повідомляє «Урядовий портал».

Зазначається, що найбільша кількість туристів в Туреччині під час пандемії була саме з України.

«Під час переговорів… було досягнуто домовленості між двома країнами про забезпечення безпеки туристів, захист їх прав та законних інтересів, а також поліпшення якості туристичних послуг. Угода дасть можливість спростити правила перетину кордону для громадян обох країн, одночасно забезпечуючи безпечний проїзд під час пандемії COVID-19. Відповідно до угоди, Туреччина та Україна обмінюватимуться інформацією про свої системи вакцинації», – йдеться в повідомленні.

Спільна декларація про наміри, яку підписали Олександр Ткаченко та Мехмет Нурі Ерсой в Анталії, також збільшить кількість регулярних та чартерних рейсів між двома країнами, сприяючи збільшенню взаємних туристичних потоків.

Згідно з документом, сторони співпрацюватимуть в організації взаємних навчальних та інформаційних поїздок для представників туристичного ринку, засобів масової інформації, блогерів та журналістів, які займаються промоцією визначних туристичних пам'яток в обох країнах.

Зазначається, що Україна організує візити експертів для обміну досвідом щодо категоризації та стандартів якості готелів Туреччини. Також буде заохочуватися розробка спільних планів співпраці між туристичними агенціями обох країн.

У рамках угоди Україна та Туреччина розвиватимуть співпрацю щодо залучення інвестицій у сферу туризму та курортів. Обидві країни продовжуватимуть інформувати одна одну про інвестиційні стимули.

Також обидві сторони підтверджують наявність туристичних аудіогідів українською та турецькою мовами та українських каналів у турецьких готелях.

Нагадаємо: Туреччина йде на локдаун з 29 квітня по 17 травня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті