У Китаї заборонили писати про перемогу Хлої Чжао на «Оскарі»
Таку реакцію пов'язують з негативними висловлюваннями режисера про її батьківщині.

Два репортери державних ЗМІ Китаю розповіли, що отримали наказ від міністерства пропаганди не висвітлювати перемогу китаянки Хлої Чжао на цьогорічному «Оскарі». Пошуковики і соцмережі видаляють записи, присвячені успіху китаянки – це пов'язують з негативними висловлюваннями Чжао про країну, повідомляє TJournalз посиланням на WSJ.
У Китаї звернули увагу на Хлої Чжао після того, як вона і її фільм «Земля кочівників» отримали кілька нагород, в тому числі за «Найкращу режисерську роботу» на «Золотому глобусі». На тлі цього в китайських соціальних мережах поширили її інтерв'ю для Filmmaker від 2013 року, в якому вона згадала, що запам'ятала Китай як місце, де «всюди брехня».
Цей коментар прибрали з матеріалу після того, як він почав обговорюватися в Китаї.
Після перемоги Чжао на «Оскарі» в китайських соцмережах з'явилося безліч постів із привітаннями. Через кілька годин подібні пости зникли. Пошук за іменем Хлої Чжао в великих китайських пошукових системах Baidu і Sogou видає лише старі новини про режисера і вилучені статті про «Оскар».
Професор китайської політики в Університеті Південної Каліфорнії Стенлі Розен пояснила WSJ, що «Китай не хоче відволікати від патріотичного послання», оскільки в цьому році Комуністична партія святкує сторіччя з дня заснування.
«Існує базова суперечність між бажанням заявити про успіх людини, народженої в Пекіні, яка досягла успіху на Заході у творчій сфері, і бажанням контролювати послання про те, наскільки великий і успішний Китай», – зазначила Стенлі Розен.
Фільм «Земля кочівників» отримав три статуетки на 93-ій церемонії вручення премії Американської кіноакадемії в номінаціях «Найкращий фільм», «Найкраща режисура» і «Найкраща актриса». Чжао стала другою жінкою в історії, яка отримала нагороду за режисуру (раніше цю нагороду отримав фільм «Повелитель бурі» і режисерка Кетрін Бігелоу).
Хлоя Чжао народилася в Пекіні, в родині топ-менеджера однієї з найбільших сталеливарних компаній країни. Вона вчилася в приватній лондонській школі, а після – в Лос-Анджелесі і Нью-Йорку. Вона живе і працює в США.
Нагадаємо, церемонію «Оскара» цього року подивилася рекордно низька кількість глядачів.
Більше про саму церемонії та про цьогорічних переможців – за посиланням.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].