Пентагон виділить $18 млрд на перехоплювачі ракет із КНДР або Ірану – Bloomberg

Пентагон виділить $18 млрд на перехоплювачі ракет із КНДР або Ірану – Bloomberg

Це перша велика оборонна держзакупівля адміністрації президента Байдена

Пентагон виділить $18 млрд на перехоплювачі ракет із КНДР або Ірану – Bloomberg
фото www.flickr.com/photos/gregwest98/3733687366

Міністерство оборони США планує витратити майже $18 млрд доларів на розробку, виробництво і підтримку нових перехоплювачів ядерних ракет з Північної Кореї або Ірану.

Як повідомляє Bloomberg, в конкурсі на виробництво перехоплювачів нового покоління мають намір брати участь компанії Lockheed Martin Corp. і Northrop Grumman Corp. На етапі розробки компаніям буде направлено $13,1 млрд. Після етапу «вирішального огляду проєкту» почнеться безпосередній процес відбору за принципом «переможець отримує все». Очікується, що переможець буде визначений до 2026 року. Передбачається будівництво 31 перехоплювача, включаючи 10 для випробувавнь.

Згідно з оцінками, підготовленими незалежним відділом оцінки витрат Пентагону, етап виробництва оцінюється в $2,3 млрд, а довгострокові допоміжні витрати складають ще$2,3 млрд.

«Наразі ми зосереджені на етапі розробки технологій», – сказав представник Агентства з протиракетної оборони Марк Райт. За його словами, агентство має намір почати поставки перехоплювача наступного покоління «не пізніше 2028 року».

Перехоплювачі призначені для знищення ракет супротивника, такого як Північна Корея чи Іран. Вони будуть встановлені на ракетах, що базуються на Алясці. Вартість кожного з 31 перехоплювача оцінюється приблизно в $498 млн.

Нагадаємо: світові військові витрати зросли на 2,6% до $1,98 трлн торік, попри перенаправлення частини оборонних коштів на боротьбу з пандемією COVID-19.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті