У Туркменістані заборонили черги за продуктами, щоб не «псувати імідж» президента

У Туркменістані заборонили черги за продуктами, щоб не «псувати імідж» президента

Влада не визнає, що в країні продовольча криза

У Туркменістані заборонили черги за продуктами, щоб не «псувати імідж» президента
фото RFE\RL

У Туркменістані заборонено збиратися перед магазинами в черги, що перевищують 4 людей. За словами місцевих жителів, якщо збирається більше людей, поліція починає погрожувати арештом.

Заборону ввели в Туркменабаді за розпорядженням віце-прем'єра Сердара Бердимухамедова, сина президента Туркменістану. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Сердар Бердимухамедов вимагає від міністра торгівлі, щоб навколо або перед магазинами не збиралися громадяни, тому  що натовп людей псує імідж батька-президента», – вказало джерело «Азатлик» в Міністерстві торгівлі.

Згідно з новими правилами, громадянам потрібно реєструватися в магазинах і чекати, поки їм зателефонують, щоб вони змогли купити продукти. У Туркменабаді дозволяється шикуватися в чергу до чотирьох чоловік, інші чекають свого часу в найближчих під'їздах.

«Співробітники поліції не дозволяють шикуватися в чергу перед магазинами, товари також продаються через чорний хід, а не через головний вхід в магазин. Якщо хтось захоче протестувати, поліція загрожує заарештувати його і виключити з черги в якості покарання», – зазначає житель Туркменабаду.

Раніше таку ж заборону ввели в столиці Туркменістану Ашхабаді, але населення її проігнорувало, що спричинило затримання людей з черг. За даними «Азатлик», серед затриманих багато жінок.

У Туркменістані вже 4 роки триває продовольча криза. Зростання цін в приватних магазинах і на ринках змушує громадян з раннього ранку ставати в черги, щоб встигнути купити продукти за субсидованими цінами, які відпускаються з 6 до 8 ранку.

Влада країни продовольчу кризу і наявність соціально-економічних проблем не визнає.

З 2007 року Туркменістаном керує Гурбангули Бердимухамедов, чий режим за рівнем репресій порівнюють з Саудівською Аравією і Північною Кореєю. У ЗМІ та соцмережах часто звертають увагу, як його представляють в державних виданнях і каналах: він то оглядає будівництво верхи на коні, то стріляє з кулемета по бочках під оплески, то особисто спалює пакети наркотиків на відкритті утилізаційного полігону, пише видання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті