Естонська фінтех-компанія SupplierPlus представила платформу реверсивного факторингу для фінансування ланцюга постачань в Україні
Реформа факторингу може усунути розрив у 1,5-3,4 млрд євро на ринку фінансування дебіторської заборгованості в Україні

Естонська компанія SupplierPlus представила на українському ринку платформу з фінансування ланцюга постачання. Компанія запропонувала інструмент реверсивного факторингу для ранньої оплати рахунків постачальникам, що полегшує фінансування оборотного капіталу представникам малого та середнього бізнесу і вивільняє робочий капітал для великих компаній-замовників. Про це повідомляється у пресрелізі компанії.
«Великі компанії, або покупці, часто диктують умови роботи своїм постачальникам і вимагають довгих строків оплати рахунків за надані товари і послуги, що можуть складати понад 120 днів. У таких обтяжливих умовах підприємства середнього і малого бізнесу, навіть готові відмовитися від співпраці, яка в підсумку могла б принести користь обом сторонам. Кредитування ж у банках для них, є занадто дорогим та/або взагалі недоступним. Із застосуванням сучасного факторингу постачальники можуть отримувати оплату миттєво, а далекоглядні покупці – розвиватися разом зі своїми постачальниками й залучати нових партнерів, готових до співпраці», – зазначив Уве Поом, операційний директор SupplierPlus Group.
Платформа поєднує постачальників, великих покупців і банки. Серед перших, хто почав застосовувати реверсивний факторинг в Україні, – «Тернопільський молокозавод» (ТМ «Молокія»), «Бучачагрохлібпром», фермерське господарство «Гадз», зернотрейдер «Рамбурс», «Агропросперіс» банк, OTP банк, МТБ Банк та інші.
За даними FCI, глобальної асоціації факторингових компаній, обсяг факторингових операцій у сусідній Польщі – 66 млрд євро, що складає 11% відносно ВВП, тоді як в Україні – ледве сягає 260 млн євро і 0,2% ВВП. Згідно з прогнозами McKinsey, реверсивний факторинг на глобальному ринку продемонструє приріст 15-20% щорічно найближчі три роки.
На відміну від класичного факторингу, де ініціатива йде від постачальника, який і несе всі ризики, реверсивний факторинг починається від покупця, який приймає ризик на себе і по суті ділиться своїм кредитним лімітом.
«Факторинг, і особливо реверсивний факторинг, є низькоризикованим та ефективним інструментом для розширення доступу МСП до фінансування. Ми сподіваємося, що протягом найближчих років ринок факторингу зросте від сьогоднішніх 0.2-0.3% ВВП до принаймні 5%, і Україна наблизиться за рівнем розвитку торгового фінансування до своїх західних партнерів», – підкреслив Роберт Бонд, керівник проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору».
«SupplierPlus Україна» разом з першими партнерами-банками за власні кошти відкрила ліміти реверсивного факторингу для українських компаній в обсязі понад 100 млн грн. В міру зростання платформи та долучення нових компаній і банків доступний обсяг фінансування збільшуватиметься. В компанії передбачають, що ліміт факторингового фінансування до кінця року зросте принаймні на 500 млн грн – 1 млрд грн.
Влітку 2020 року повідомлялося, що за ініціативи Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ДП «Прозорро» і спільними зусиллями команди підтримки реформ та Офісу розвитку МСП створено онлайн-платформу «Факторинг Хаб», завдяки якій бізнес отримає додатковий фінансовий інструмент.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].