Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Американський стартап представив робота, який знищує бур’яни лазерами (ВІДЕО)

Американський стартап представив робота, який знищує бур’яни лазерами (ВІДЕО)

За годину роботи The Autonomous Weeder справляється з 100 000 бур'янів

Американський стартап представив робота, який знищує бур’яни лазерами (ВІДЕО)
CarbonRobotics

Можливо, незабаром фермери зможуть забути про пестициди. Стартап Carbon Robotics з Сіетла представив нове покоління «автономного культиватора» – робота розміром з трактор, який використовує камери і лазери для того, щоб знищувати бур'яни. Як пише HighTech Plus з посиланням на ZME Science, це допоможе зменшити використання пестицидів. Вся перша партія вже розпродана.

Значне поширення хімічних речовин в сільському господарстві призвело до забруднення ґрунту та води, несприятливо позначилося на комах, риб і птахів. Зростає попит на органічні продукти, вирощені без використання пестицидів.

Альтернативу хімікатів пропонує стартап Carbon Robotics, розробник автономного робота, який прополює поля потужними лазерами.

Апарат масою 4,3 тонни пересувається на чотирьох колесах, орієнтується за допомогою GPS і камер, розпізнає рослини завдяки суперкомп'ютеру і знищує бур'яни тепловою енергією восьми лазерних променів потужністю 150 Вт. За годину роботи The Autonomous Weeder справляється з 100 000 бур'янів.

Працює машина на дизельному паливі, здатна працювати цілодобово, просапуючи від шести до восьми гектарів на день, не порушуючи мікробіологію ґрунту. Компанія обіцяє значне збільшення врожайності і якості рослин при відсутності гербіцидів і шкоди для грунту. Собівартість теж знизиться, оскільки роботи дозволять відмовитися від ручної праці.

Carbon Robotics розробляла і тестувала The Autonomous Weeder з 2018 року і вже розпродала всі моделі 2021 року. Передзамовлення відкрито на 2022 рік.

Як повідомлялося, поліція Нью-Йорка «звільнила» робособаку Boston Dynamics після критики в соцмережах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті