Захворіло у світі
155,216,893
Померло у світі
3,244,710
Вилікувалось у світі
132,644,496
Захворіло в Україні
2,090,986
Померло в Україні
45,077
Вилікувалось в Україні
1,697,358
Вітренко пропонує розглянути об'єднання «Укрнафти» та «Укртатнафти»

Вітренко пропонує розглянути об'єднання «Укрнафти» та «Укртатнафти»

Також запропонував Коломойському задовольнитися статусом міноритарного акціонера

Вітренко пропонує розглянути об'єднання 	«Укрнафти» та 	«Укртатнафти»
Юрій Вітренко
Фото: bbc.com

Новий глава правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко пропонує розглянути об'єднання ПАТ «Укрнафта» й ПАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ). Про це Вітренко заявив в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«З одного боку, «Укрнафта» фактично видобуває нафту, яку переробляти в Україні може тільки Кременчуцький нафтопереробний завод. З іншого – Кременчуцький нафтопереробний завод може в Україні взяти великі обсяги нафти тільки в «Укрнафті». Причому є певна економічна доцільність у так званій вертикальній інтеграції, коли є інтеграція між видобутком і переробкою», – пояснив Вітренко.

За його словами, чинна влада, включаючи президента країни, на відміну від минулого, не сприймає управління й контроль над державними активами з боку олігархів.

«Постає питання: а можливо держава має об'єднати видобуток і переробку в оцю вертикальну інтеграцію? Можливо, пан Коломойський має задовольнитися статусом міноритарного акціонера і просто чекати на дивіденди від цієї вертикальної інтеграції, не впливаючи, не контролюючи активи?», – зазначив він.

У зв'язку з цим Вітренко не виключив, що «Нафтогаз» може відмовитися від ідеї вийти з «Укрнафти» й розділити активи компанії з міноритарними акціонерами.

«Загальний лейтмотив полягає в тому, щоб не поступатися чимось пану Коломойському, а навпаки займати більш жорстку позицію до всіх олігархів, зокрема, до Коломойського щодо тієї ж «Укрнафти» й «Укртатнафти». І таким шляхом забезпечувати як економічну ефективність активів, так і національні інтереси», – резюмував Вітренко.

Раніше повідомлялося, що НАК «Нафтогаз України», якій належить 50%+1 акція в ПАТ «Укрнафта», виступає за поділ активів підприємства з міноритарними власниками – трьома офшорними компаніями, які пов'язують із групою «Приват» Ігоря Коломойського – на газовий і нафтовий блоки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті