Наглядова рада «Нафтогазу» підтримала розділення активів «Укрнафти» зі структурами Коломойського

Наглядова рада «Нафтогазу» підтримала розділення активів «Укрнафти» зі структурами Коломойського

Зазначається, що це допоможе компанії стати більш прозорою, а «Нафтогаз» отримає доступ до фінзвітності

Наглядова рада 	«Нафтогазу» підтримала розділення активів 	«Укрнафти» зі структурами Коломойського
Ігор Коломойський
Фото: скріншот з відео

НАК «Нафтогаз України», якій належить 50%+1 акція в ПАТ «Укрнафта», виступає за поділ активів підприємства з міноритарними власниками – трьома офшорними компаніями, які пов'язують із групою «Приват» Ігоря Коломойського – на газовий і нафтовий блоки. Про це заявила глава наглядової ради «Нафтогазу» України Клер Споттісвуд в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

«Якщо ми зможемо відокремити свою частину «Укрнафти», розділити бізнес і отримати повний контроль над своєю часткою, то компанія стане істотно більш прозорою, а нам не доведеться мати справу з усіма цими проблемами», – сказала вона.

Серед таких проблем Споттісвуд назвала, зокрема, отримання фінансової звітності.

«Отримати в «Укрнафти» звітність, підтверджену аудитом, виявляється дуже непросто, вони намагаються тримати нас подалі від даних… Ми не можемо отримати інформацію від компанії, де ми – мажоритарний власник, що означає, що ми не можемо нею повноцінно управляти або перевіряти звинувачення на її адресу», – зазначила глава наглядової ради.

3 лютого НАК «Нафтогаз України», як мажоритарний акціонер ПАТ «Укрнафта», направив наглядовій раді нафтової компанії повідомлення про необхідність почати вивчення і розгляд питання поділу її активів з бізнес-напрямків з міноритарними акціонерами.

Міноритарні акціонери ПАТ «Укрнафта» у червні 2015 року подали позов до Стокгольмського арбітражу проти України. Підставами своїх вимог позивачі вказували:

• неодноразовий відбір з газосховищ НАК «Нафтогаз України» газу, що належав ПАТ «Укрнафта», для потреб населення за заниженою ціною (в т.ч. внаслідок рішень НКРЕ/НКРЕКП) або безоплатно взагалі, як стверджують Позивачі;

• невиконання ПАТ «Укртрансгаз» та НАК «Нафтогаз України» рішень українських судів, які набули чинності, про повернення частини відібраного газу ПАТ «Укрнафта»;

• різке підвищення ставки плати за користування надрами для видобування газу;

• прийняття Верховною Радою України Закону України від 19.03.2015 № 272-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» (щодо зниження кворуму для проведення загальних зборів в акціонерних товариствах).

Колишні власники «ПриватБанку» хотіли стягнути з України близько $6 млрд компенсації, однак 4 лютого цього року програли позов.

Верховна Рада в листопаді 2020 року прийняла закон про взаємні розрахунки між «Нафтогазом», «Укрнафтою» і бюджетом на суму понад 40 млрд грн, які були проведені в грудні.

ПАТ «Укрнафта» – найбільший добувач нафти в країні. Також їй належить мережа з 537 АЗС. В «Укрнафти» два великі акціонери. Державному «Нафтогазу» належить 50% + 1 акція компанії, офшорам Littop Enterprises Limited Bordo, Bridgemont Ventures Limited і Management Limited, пов'язаним із неформальною групою «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова – близько 40%. «Привату» приписують контроль над «Укрнафтою» з 2003 року, коли її очолив давній друг олігарха Ігор Палиця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло