«Передовсім розвиток АТ «Укргазвидобування» – Вітренко назвав пріоритети для «Нафтогазу»

«Передовсім розвиток АТ «Укргазвидобування» – Вітренко назвав пріоритети для «Нафтогазу»

Збільшення власного видобутку дасть можливість знизити тарифи на газ

«Передовсім розвиток АТ 	«Укргазвидобування» – Вітренко назвав пріоритети для 	«Нафтогазу»
Фото: pixabay.com

«Національним» завданням Кабінету міністрів і нового керівництва НАК «Нафтогаз України» є розв’язання фінансових та операційних проблем, передовсім розвиток АТ «Укргазвидобування» та збільшення власного газовидобутку. Про це на пресконференції сказав новопризначений голова правління «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, передає Укрінформ.

Вітренко згадав про невтішні результати тогорічної роботи групи компаній «Нафтогаз», зокрема, про 19 млрд грн збитків, яких зазнало держпідприємство. Це стало несподіванкою для уряду, який ще у грудні 2020-го розраховував, що діяльність компанії виявиться прибутковою, зазначив Вітренко.

Також великою проблемою він назвав прорахунки в операційній діяльності НАК. Він пообіцяв, що виправлення ситуації стане для нього пріоритетом роботи у перші місяці перебування на посаді.

«А до кінця року НАК вже зможе похвалитися реальними позитивними результатами», – заявив очільник Нафтогазу.

Нагадаємо, у 2016 році «Укргазвидобування» вперше за три роки збільшила обсяги видобутку газу, тоді як з 2013 спостерігалося скорочення. Однак у 2019 скорочення становило 1,4%, а за три квартали 2020 року – 0,5%.

Раніше в інтерв'ю «Інтерфакс Україна» Юрій Вітренко розповідав, що збільшення видобутку газу дозволить знизити ціну на нього для побутових споживачів. 

«Ми з керівництвом «Укргазвидобування» опрацьовуватимемо як можливості збільшення видобутку, так і, відповідно, розвитку ринку, що й має привести до того, щоб ціна була зрозумілою і прийнятною, а простою мовою – нижчою. «Укргазвидобування» має більше видобувати і, відповідно, більше давати на ринок – на прозорих умовах, рівних для всіх. Має бути рівний доступ до власного ресурсу видобутку, щоб ніхто не міг звинуватити «Нафтогаз» у монополізмі, щоб діяли чесні правила гри, однакові для всіх», – пояснив Вітренко.

Mind у матеріалі «Рестарт у 90-ті: що принесе енергетиці звільнення Андрія Коболєва» писав, що вартість газу зросла втричі в доларовому еквіваленті, тому 141 млрд грн надходжень до бюджету сплатила не група «Нафтогаз», а споживачі її продукції та послуг, для яких суттєво зросли ціни на газ. Головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Геннадій Рябцев зазначив, що «Нафтогаз» може забезпечити не 9, а 5 грн за кубометр газу плюс тариф за постачання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті