Захворіло у світі
155,216,893
Померло у світі
3,244,710
Вилікувалось у світі
132,644,496
Захворіло в Україні
2,090,986
Померло в Україні
45,077
Вилікувалось в Україні
1,697,358
У Французькій Гвіані запустили ракету-носій Vega з українським двигуном (відео)

У Французькій Гвіані запустили ракету-носій Vega з українським двигуном (відео)

Цей двигун дає можливість багаторазового запуску під час польоту, що забезпечує розведення супутників на різні орбіти

У Французькій Гвіані запустили ракету-носій Vega з українським двигуном (відео)
SciNews

З космодрому Куру у Французькій Гвіані 29 квітня був виконаний 16-й успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega, оснащеної українським двигуном.

Про це пише ЦТСз посиланням на інформацію конструкторського бюро «Південне».

В якості основного вантажу, на замовлення компанії Airbus Defence and Space, ракета-носій Vega вивела на орбіту космічний апарат Plеiades Neo 3 масою близько 750 кг.

Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується в складі рідинної рухової установки 4-го ступеня РН Vega, розробило ДП «КБ «Південне» і серійно виготовляє ДП ВО «Південний машинобудівний завод».

Відмінною особливістю БМД РД-843 є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти.

Відзначається, що зараз тривають роботи з покращення характеристик двигуна з метою розширення діапазону виведених корисних навантажень.

Також повідомляється, що ракетою-носієм на орбіту був виведений перший із чотирьох супутників, які після повного розгортання сузір'я зможуть відвідувати будь-яку точку земної кулі двічі за день і забезпечать споживачам зображення з високою роздільною здатністю.

В рамках програми Європейського космічного агентства Small Spacecraft Mission Service (SSMS) на орбіту були виведені ще п'ять допоміжних корисних вантажів – мікросупутник спостереження Norsat-3 для Норвезького космічного агентства і чотири кубсати для операторів Eutelsat, NanoAvionics / Aurora Insight і Spire.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті