Захворіло у світі
155,216,893
Померло у світі
3,244,710
Вилікувалось у світі
132,644,496
Захворіло в Україні
2,090,986
Померло в Україні
45,077
Вилікувалось в Україні
1,697,358
Фонд Білла Гейтса і колишній глава eBay вклали $28 млн у виробництво геотермальної енергії

Фонд Білла Гейтса і колишній глава eBay вклали $28 млн у виробництво геотермальної енергії

Геотермальна енергія дорожча, ніж сонячна, але більш стабільна і передбачувана

Фонд Білла Гейтса і колишній глава eBay вклали $28 млн у виробництво геотермальної енергії
фото Fervo Energy

Компанія Fervo Energy, яка виробляє геотермальну енергію з відновлюваних джерел, залучила інвестиції в $28 млн від фонду Breakthrough Energy Ventures Білла Гейтса і Capricorn Investment Group першого глави eBay Джеффа Скола, розповів TechCrunchзасновник компанії Тім Латімер.

Тім Латімер народився в сім'ї нафтовиків і отримав свою першу роботу в нафтогазовій галузі. Через кілька років він побачив, як світ відмовляється від викопного палива і переходить на поновлювані джерела енергії, що підштовхнуло його запустити свій стартап.

«Мені вдалося найняти людей, які залишилися без роботи або зіткнулися з труднощами через обвал цін на нафту», – розповідає Латімер.

Компанія була заснована на грант TomKat Center Стенфордського університету і стипендію від Національної лабораторії Лоуренса Берклі. Пізніше Fervo Energy отримала фінансування від Управління геотермальних технологій Міністерства енергетики США.

Подібним виробництвом займаються й інші стартапи, наприклад, Eavor, GreenFire Energy і Sage Geosystems, але у Fervo Energy – інші методи виробництва. Інвестори назвали компанію лідером нової хвилі геотермальної енергії.

Як пише TechCrunch, геотермальна енергія коштує від $65 до $75 за МВт. Для порівняння, енергія на сонячних станціях коштує від $35 до $55 за МВт. Незважаючи на ціну, комунальні підприємства надають перевагу геотермальній – вона більш стабільна і передбачувана, можна гарантувати живлення без перебоїв.

Попит на геотермальну енергію виріс у минулому році. Якщо з 2016 по 2019 рік в США було укладено лише один великий контракт, то в 2020 – відразу 10.

Як повідомлялося, Білл Гейтс продав усі акції Alibaba і Uber і збільшив частку в медичному розробнику Schrodinger.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті