Цього року США готові прийняти у чотири з половиною рази більше біженців

Цього року США готові прийняти у чотири з половиною рази більше біженців

Байден збільшив квоту на прийом біженців до 62 500 з 15 000, встановлених Трампом

Цього року США готові прийняти у чотири з половиною рази більше біженців
фото twitter.com/POTUS

Президент США Джо Байден заявив про відродження плану зі збільшення прийому біженців в цьому році до 62 500. Як повідомляє Reuters, американський лідер офіційно змінив свою думку всього через два тижні після того, як його адміністрація оголосила, що збереже обмеження на рівні 15 000, встановлене його попередником-республіканцем Дональдом Трампом.

У своїй заяві Байден заявив, що його дії «стирають історично низьке число, встановлене попередньою адміністрацією в 15 000 осіб, що не відображає цінності Америки як нації, яка вітає і підтримує біженців».

Як відомо, невдовзі після вступу на посаду в січні Байден пообіцяв активізувати програму, але потім здивував союзників, коли вирішив дотримуватися нижчої межі. Тодішнє його рішення викликало гнів захисників біженців та деяких законодавців-демократів.

Варто відзначити, програма для біженців відрізняється від системи притулку для мігрантів. Біженці проходять ретельну перевірку, ще перебуваючи за кордоном, щоб отримати дозвіл на в'їзд до Сполучених Штатів, на відміну від мігрантів, які прибувають на кордон США і потім просять притулку.

Згідно з меморандумом, підписаним Байденом, цього року США приймуть 22 000 біженців з Африки, 6000 – зі Східної Азії, 4000 – з Європи і Центральної Азії, 5000 – з Латинської Америки і Карибського басейну і 13 000 – з Південної Азії. Також будуть доступні ще 12 500 місць.

Байден визнав, що Сполучені Штати навряд чи зможуть взяти 62 500 біженців до кінця поточного фінансового роки 30 вересня або досягти мети 125 000 біженців в наступному році.

«Сумна правда полягає в тому, що цього року ми не досягнемо прийому 62 500 біженців. Ми швидко працюємо, щоб виправити шкоду, завдану за останні чотири роки. Це займе деякий час, але ця робота вже ведеться », – сказав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті