Європейські банки вирішили кинути виклик Mastercard та Visa і створити власну платіжну систему

Європейські банки вирішили кинути виклик Mastercard та Visa і створити власну платіжну систему

Європа має намір зламати «олігополію», в якій домінують США

Європейські банки вирішили кинути виклик Mastercard та Visa і створити власну платіжну систему
фото www.flickr.com/photos/142153013@N04/49740134897

Понад 30 найбільших європейських банків і компаній, що займаються обробкою кредитних карт, запланували створити платіжного гіганта, здатного зламати «олігополію», в якій домінують Сполучені Штати. Як повідомляє FT, вже до вересня має бути розроблений план загальноєвропейської платіжної служби, яку можна використовувати як в онлайн, так і в фізичних магазинах, для оплати рахунків між індивідуальними споживачами і для зняття коштів.

«Ідея полягає в тому, щоб створити європейського чемпіона по платежах, який зможе протистояти PayPal, Mastercard, Visa, Google і Apple», – сказав Йоахім Шмальцль, президент Європейської платіжної ініціативи (European Payments Initiative, EPI).

Банки і еквайри, які стоять за цією ініціативою, включають Deutsche Bank, BNP Paribas, ING, UniCredit і Santander, і наразі вони обробляють більш ніж половину всіх платежів в Європі. Проєкт користується підтримкою Європейської комісії, а також фінансових регуляторів єврозони.

За словами Шмальцля, на сьогодні EPI отримала від спонсорів понад 30 млн євро.

«Ніхто (в Європі – ред.) в поодинці не може конкурувати з гігантами кредитних карт США. Але це стане можливим якщо ми об'єднаємося», – додав він.

Президент Європейської платіжної ініціативи вказав, що перша реальна програма – система для електронних платежів в реальному часі між споживачами – може бути запущена на початку 2022 року, а більший платіжний інструмент може з'явитися в другій половині наступного року.

Платежі за картками в Європі в основному обробляються компаніями, що базуються в Сполучених Штатах. За даними EuroCommerce, лобі європейських роздрібних продавців, чотири з п'яти транзакцій в Європі обробляються Mastercard і Visa. Шмальцль попередив, що така домінуюча частка ринку може завдати шкоди споживачам і продавцям, підкресливши відносно високі збори, а також питання про захист даних.

«Ми хочемо запропонувати альтернативу цій олігополії і дати європейським трейдерам і споживачам реальний вибір», – сказав він.

Видання повідомляє, що попередня загальноєвропейська спроба кинути виклик перевазі США в платежах з тріском провалилися. «Проєкт Моне», який у 2011 році підтримали 24 європейських кредитори, зазнав невдачі через відсутність політичної підтримки і нездатності розробити життєздатну бізнес-модель.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті