Європейські банки вирішили кинути виклик Mastercard та Visa і створити власну платіжну систему
Європа має намір зламати «олігополію», в якій домінують США

Понад 30 найбільших європейських банків і компаній, що займаються обробкою кредитних карт, запланували створити платіжного гіганта, здатного зламати «олігополію», в якій домінують Сполучені Штати. Як повідомляє FT, вже до вересня має бути розроблений план загальноєвропейської платіжної служби, яку можна використовувати як в онлайн, так і в фізичних магазинах, для оплати рахунків між індивідуальними споживачами і для зняття коштів.
«Ідея полягає в тому, щоб створити європейського чемпіона по платежах, який зможе протистояти PayPal, Mastercard, Visa, Google і Apple», – сказав Йоахім Шмальцль, президент Європейської платіжної ініціативи (European Payments Initiative, EPI).
Банки і еквайри, які стоять за цією ініціативою, включають Deutsche Bank, BNP Paribas, ING, UniCredit і Santander, і наразі вони обробляють більш ніж половину всіх платежів в Європі. Проєкт користується підтримкою Європейської комісії, а також фінансових регуляторів єврозони.
За словами Шмальцля, на сьогодні EPI отримала від спонсорів понад 30 млн євро.
«Ніхто (в Європі – ред.) в поодинці не може конкурувати з гігантами кредитних карт США. Але це стане можливим якщо ми об'єднаємося», – додав він.
Президент Європейської платіжної ініціативи вказав, що перша реальна програма – система для електронних платежів в реальному часі між споживачами – може бути запущена на початку 2022 року, а більший платіжний інструмент може з'явитися в другій половині наступного року.
Платежі за картками в Європі в основному обробляються компаніями, що базуються в Сполучених Штатах. За даними EuroCommerce, лобі європейських роздрібних продавців, чотири з п'яти транзакцій в Європі обробляються Mastercard і Visa. Шмальцль попередив, що така домінуюча частка ринку може завдати шкоди споживачам і продавцям, підкресливши відносно високі збори, а також питання про захист даних.
«Ми хочемо запропонувати альтернативу цій олігополії і дати європейським трейдерам і споживачам реальний вибір», – сказав він.
Видання повідомляє, що попередня загальноєвропейська спроба кинути виклик перевазі США в платежах з тріском провалилися. «Проєкт Моне», який у 2011 році підтримали 24 європейських кредитори, зазнав невдачі через відсутність політичної підтримки і нездатності розробити життєздатну бізнес-модель.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].