Росія не відвела війська та техніку від українського кордону, як обіцяла – WSJ

Росія не відвела війська та техніку від українського кордону, як обіцяла – WSJ

За оцінками, поблизу кордонів досі залишаються близько 80 000 військових РФ

Росія не відвела війська та техніку від українського кордону, як обіцяла – WSJ
фото: Міноборони РФ

США і їх союзники по НАТО заявили, що Росія зберегла посилену військову присутність поблизу українського кордону, попри обіцянку вивести війська, розгорнуті минулого місяця, що викликало стурбованість у Вашингтоні з приводу намірів Москви. Про це повідомляє WSJ.

Росія відкликала лише кілька тисяч військовослужбовців з кордону з Україною, заявили високопоставлені чиновники адміністрації Байдена. Високопоставлені представники Пентагону заявили, що близько 80 000 російських військовослужбовців залишалися поблизу різних ділянок кордону країни з Україною.

За словами офіційних осіб, російські військові дійсно наказали деяким підрозділам повернутися в свої казарми до 1 травня – і вони дійсно відійшли від кордону. Але багато підрозділів залишили свої вантажівки і бронетехніку, сигнал про те, що вони можуть повернутися, якщо президент Росії Владімір Путін вирішить розгорнути їх знову.

Представники адміністрації заявили, що вони сприймають постійну присутність військ на кордоні з Україною як сигнал Путіна про те, що він може зрівнятися – і, по суті, перевершити – кількість військовослужбовців, які беруть участь в навчаннях США і НАТО в Європі.

Військові аналітики відзначають, що розгортання військ Путіна явно призначалося для того, щоб пограти мускулами, особливо на початку нового американського президентства. За словами офіційних осіб, Путін цілком може шукати способи перевірити рішучість Байдена. Але небезпека полягає в тому, що будь-яке нарощування військової потужності може вийти з-під контролю або спровокувати більш глибоку кризу.

Видання наголошує, що однією з цілей російської військової присутності є демонстрація Україні, що підтримка Заходу має межі – ці країни готові підтримувати Україну на словах, але не готові запропонувати їй членство в НАТО і навіть істотно збільшити військову допомогу цій країні.

Нагадаємо: в наказі глави Міноборони РФ Сергія Шойгу від 22 квітня, відведення військ розпочнеться 23 квітня і завершиться до 1 травня. Міністр пояснив це «успішним завершенням навчань». Водночас він наказав військовим бути готовими до негайного реагування в разі «несприятливого розвитку обстановки в районах навчань НАТО Defender Europe».

НАТО і США відреагувалина слова міністра оборони РФ Сергія Шойгу про початок повернення в пункти постійної дислокації військ з Південного військового округу, поблизу кордону з Україною.

Північноатлантичний альянс заявив, що взяв цю інформацію до відома, однак продовжує «зберігати пильність». В американському Держдепартаменті заявили, що «чули заяву Росії», однак чекають від Москви конкретних кроків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті