Неконтрольована китайська ракета може у впасти на Землю у ці вихідні
Поки що неможливо точно визначити, коли і куди уламки китайської ракети-носія Long March 5B впадуть на Землю

Міністерство оборони США відстежує велику китайську ракету Long March 5B, яка вийшла з-під контролю і може впасти на Землю в найближчі вихідні. Як повідомляє Reuters, очікується, що уламки ракети увійдуть в атмосферу в ці вихідні «в результаті неконтрольованого повернення».
Ракета Long March 5B стартувала з китайського острова Хайнань 29 квітня з модулем частини своєї космічної станції.
В заяві Космічного командування США вказано, що точна точка падіння ракети «не може бути визначена до тих пір, поки вона не увійде в атмосферу», що, за прогнозами, станеться приблизно 8 травня.
Астрофізик з Гарварда Джонатан Макдауелл сказав, що потенційно небезпечні уламки, швидше за все, не згорять після того, як пролетять через атмосферу на гіперзвукової швидкості, але, цілком ймовірно, впадуть в море, з огляду на, що 70% світу покрито океаном.
Однак він визнав, що є ймовірність, що частини ракети можуть впасти і на землю, як в травні 2020 року, коли уламки іншої китайською ракети обрушилися дощем на Кот-Д’Івуар, пошкодивши кілька будівель. Величезний центральний блок ракети, який тиждень літав на навколоземній орбіті, практично в повному обсязі згорів в атмосфері, а окремі його частини досягли Землі.
За повідомленням Космічного командування США, 18-я ескадрилья космічного управління на базі ВПС Ванденберг, приблизно в 257 км на північний захід від Лос-Анджелеса, відстежує ракету, постійно оновлюючи дані оновлені дані про її місцезнаходження.
Китайський таблоїд The Global Times охарактеризував повідомлення про те, що ракета «вийшла з-під контролю» і може завдати шкоди, як «галас із Заходу». Ситуація «не заслуговує паніки», говориться в повідомленні з посиланням на інсайдерів галузі.
«Велика частина уламків згорить під час входу в атмосферу ... залишивши лише дуже невелику частину, яка може впасти на землю, яка потенційно може приземлитися в районах, віддалених від діяльності людини, або в океані», – сказав Ван Яньань, головний редактор журналу газети.
Макдауелл, член Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, сказав, що більшість країн проектують космічні кораблі таким чином, щоб уникнути неконтрольованих повторних входів в атмосферу.
«Китайські конструктори ракет виглядають ледачими через те, що вони не звертають увагу на це питання , – сказав він, назвавши ситуацію «недбалою».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].