Неконтрольована китайська ракета може у впасти на Землю у ці вихідні

Неконтрольована китайська ракета може у впасти на Землю у ці вихідні

Поки що неможливо точно визначити, коли і куди уламки китайської ракети-носія Long March 5B впадуть на Землю

Неконтрольована китайська ракета може у впасти на Землю у ці вихідні
фото twitter.com/interamity

Міністерство оборони США відстежує велику китайську ракету Long March 5B, яка вийшла з-під контролю і може впасти на Землю в найближчі вихідні. Як повідомляє Reuters, очікується, що уламки ракети увійдуть в атмосферу в ці вихідні «в результаті неконтрольованого повернення».

Ракета Long March 5B стартувала з китайського острова Хайнань 29 квітня з модулем частини своєї космічної станції.

В заяві Космічного командування США вказано, що точна точка падіння ракети «не може бути визначена до тих пір, поки вона не увійде в атмосферу», що, за прогнозами, станеться приблизно 8 травня.

Астрофізик з Гарварда Джонатан Макдауелл сказав, що потенційно небезпечні уламки, швидше за все, не згорять після того, як пролетять через атмосферу на гіперзвукової швидкості, але, цілком ймовірно, впадуть в море, з огляду на, що 70% світу покрито океаном.

Однак він визнав, що є ймовірність, що частини ракети можуть впасти і на землю, як в травні 2020 року, коли уламки іншої китайською ракети обрушилися дощем на Кот-Д’Івуар, пошкодивши кілька будівель. Величезний центральний блок ракети, який тиждень літав на навколоземній орбіті, практично в повному обсязі згорів в атмосфері, а окремі його частини досягли Землі.

За повідомленням Космічного командування США, 18-я ескадрилья космічного управління на базі ВПС Ванденберг, приблизно в 257 км на північний захід від Лос-Анджелеса, відстежує ракету, постійно оновлюючи дані оновлені дані про її місцезнаходження.

Китайський таблоїд The Global Times охарактеризував повідомлення про те, що ракета «вийшла з-під контролю» і може завдати шкоди, як «галас із Заходу». Ситуація «не заслуговує паніки», говориться в повідомленні з посиланням на інсайдерів галузі.

«Велика частина уламків згорить під час входу в атмосферу ... залишивши лише дуже невелику частину, яка може впасти на землю, яка потенційно може приземлитися в районах, віддалених від діяльності людини, або в океані», – сказав Ван Яньань, головний редактор журналу газети.  

Макдауелл, член Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, сказав, що більшість країн проектують космічні кораблі таким чином, щоб уникнути неконтрольованих повторних входів в атмосферу.

«Китайські конструктори ракет виглядають ледачими через те, що вони не звертають увагу на це питання , – сказав він, назвавши ситуацію «недбалою».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті