Китай запустив на орбіту перший модуль своєї космічної станції
Уже в цьому році на неї планують запустити шість астронавтів, які пробудуть там до півроку

Китай запустив на орбіту перший і ключовий модуль своєї майбутньої космічної станції Tiangong («Небесний палац»), повідомило державне інформагентство Китаю Xinhua. Ракета «Чанчжен-5» злетіла з космодрому «Веньчан» на острові Хайнань, пише Forbesз посиланням на Xinhua.
Модуль Tianhe («Гармонія неба») стане пунктом контролю та управління космічною станцією. Вона буде виконана в формі літери T з ключовим модулем у центрі, до якого будуть пристиковані лабораторні модулі та інші відсіки.
До Tianhe одночасно зможуть пристикуватися три космічних кораблі при коротких стикуваннях і два – при довгих, заявив Xinhua заступник головного інженера космічної станції Бай Ліньхоу. Tianhe довжиною в 16,6 м, її максимальний діаметр – 4,2 м, маса при зльоті склала 22,5 тонн. Це найбільший космічний корабель, створений в Китаї, вказало Xinhua.
Китай планує закінчити будівництво станції в 2022 році. Вона буде працювати на низькій навколоземній орбіті – на висоті від 340 км до 450 км. Розрахунковий термін роботи – 10 років, однак експерти припускають, що станція може прослужити і більше 15 років при належному ремонті, зазначив Xinhua.
Уже в цьому році Китай планує як мінімум чотири запуски до нової станції. Два з них – вантажні: спочатку хочуть послати корабель Tianzhou-2, потім – Tianzhou-3.
Між двома цими запусками планується перший політ з людьми: на кораблі Shenzhou-12 в космос вирушать три китайських астронавти, які проведуть на орбіті три місяці. Потім направлять другий пілотований корабель, і його екіпаж у складі трьох осіб залишиться на станції вже на шість місяців. На даний момент найдовше перебування китайського астронавта на орбіті становить 33 дні, зазначає Xinhua.
Новий запуск показує еволюцію космічної програми Китаю, який прагне стати конкурентом США в космосі, вважає Axios. Китай зараз не бере участі в проекті Міжнародної космічної станції (МКС). Країна вже запускала в космос дві своїх станції – Tiangong-1 і Tiangong-2, але вони були тестовими і дозволяли астронавтам перебувати на них мало часу, зазначає ВВС.
Нагадаємо, інвестиції в космічні стартапи й супутниковий інтернет рекордно зросли за останній рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].