«Енергоатом» щороку втрачатиме близько 3 млрд грн через нову модель ПСО

«Енергоатом» щороку втрачатиме близько 3 млрд грн через нову модель ПСО

Компанія вже звернулася до Кабміну та Міненерго з пропозицією повернути попередню модель ПСО

«Енергоатом» щороку втрачатиме близько 3 млрд грн через нову модель ПСО
Фото: energoatom.com.ua

НАЕК «Енергоатом» щороку втрачатиме щонайменше 3 млрд грн через запровадження нової моделі спеціальних обов'язків (ПСО) з постачання електроенергії населенню з 1 червня 2021 року. Про це заявили в пресслужбі компанії.

Зазначається, що «Енергоатом» вже звернувся до Кабінету міністрів (КМУ) та Міністерства енергетики з пропозицією повернути попередню модель ПСО та продовжити її дію до 30 червня 2021 року. 

Кабмін ще 28 квітня 2021 року ухвалив постанову № 439, яка змінює Положення про ПСО на учасників ринку електроенергії для забезпечення загальносуспільних інтересів. При цьому, як зауважують в «Енергоатомі», уряд проігнорував позицію компанії.

За рішенням уряду, розрахунки перед «Енергоатомом» за спожиту побутовими споживачами електроенергію здійснюватимуться за залишковим принципом – після сплати всіх тарифів: на передачу, розподіл і постачання. Якщо ж у підсумку ділення залишку грошових коштів на обсяг споживання населенням електроенергії окремі постачальники матимуть результат, менший, ніж 10 грн/МВт-год, то «Енергоатом» має компенсувати їм грошові витрати.

«Внесені й уже узаконені зміни містять норми, які не тільки не покращують, а й навпаки – ще більше дискримінують і обмежують роботу «Енергоатома», відкриваючи шлях корупції, зловживанням та черговим схемам», – прокоментували в компанії.

Держпідприємство застерігає, що наразі 18 з 24 постачальників універсальних послуг (ПУП), з якими НАЕК повинна укласти договори, мають від’ємне сальдо. Всі вони потребуватимуть грошової компенсації з боку «Енергоатома».

Раніше про причини збитків «Енергоатома», провали та досягнення атомної галузі, їхні причини та наслідки для незалежності від РФ в інтерв’ю для Mind розповіла членкиня Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України Ольга Кошарна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті