Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Польща почне прокладку газопроводу Baltic Pipe по дну Балтійського моря влітку

Польща почне прокладку газопроводу Baltic Pipe по дну Балтійського моря влітку

Очікується, що 1 жовтня 2022 року газ піде по трубопроводу з норвезького шельфу в Польщу

Польща почне прокладку газопроводу Baltic Pipe по дну Балтійського моря влітку
фото www.flickr.com/photos/ijonlinejk/6545549699

Оператор польської мережі газопроводів Gaz-System готується влітку почати прокладку морської ділянки газопроводу Baltic Pipe по дну Балтійського моря.

Як повідомила компанія на своєму сайті, реалізація Baltic Pipe знаходиться на стадії будівництва в наземної і морської частини проєкту. У квітні цього року почалося буріння тунелю для газопроводу на польському узбережжі. Аналогічні роботи скоро почнуться і в Данії. З минулого року дослідні судна ще раз перевірили інвестиційний маршрут на предмет наявності боєприпасів і екологічних проблем. Влітку три спеціалізованих морських підрозділи почнуть прокладку близько 274 км газопроводу по дну Балтійського моря.

«У цьому році ми плануємо завершити зварювання підводної ділянки газопроводу. В майбутньому ми проведемо необхідні тести під тиском, випробування і сертифікацію, пов'язані з допуском морського газопроводу до використання », – сказав глава Gaz-System Томаш Стемпень і підкреслив, що проєкт реалізується відповідно до графіка.

«До жовтня наступного року ми виконаємо всі елементи цієї комплексної інвестиційної програми і будемо готові поставляти газ з норвезького шельфу через Данію в Польщу», – додав він.

Проект Baltic Pipe складається з 5 основних елементів: будівництво газопроводу по дну Північного моря, розширення данської газотранспортної системи, будівництво компресорної станції в Данії і будівництво газопроводу по дну Балтійського моря і розширення польської системи передачі. Він спрямований на створення нового коридору газопостачання від родовищ, розташованих в Норвегії, в Польщу. Її реалізують два оператори передачі – польська GAZ-SYSTEM і данська Energinet.

Нагадаємо: у травні минулого року Польща розірвала газову угоду з РФ і оголосила про перехід на поставки газу з інших країн

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті