Ціна на мідь перевалила за $10 300 за тонну, перевищивши історичний максимум

Ціна на мідь перевалила за $10 300 за тонну, перевищивши історичний максимум

Разом з нею рекордні цінові позначки подолали також залізна руда та олово

Ціна на мідь перевалила за $10 300 за тонну, перевищивши історичний максимум
фото www.flickr.com/photos/jeffmiller_photography/28420970737

Мідь злетіла до рекордно високого рівня, оскільки оптимізм щодо відновлення світової економіки після пандемії сприяє зростанню товарних ринків.

Як повідомляє Bloomberg, ціна міді в ході торгів на Лондонській біржі металів зросла на 1,59% до $10 307 за тонну. Цього року ціни виросли більш ніж на 30% і більш ніж удвічі перевищили мінімум березня минулого року.

За даними агентства, очікування зростання економіки стимулюють зростання цін на метали, які є індикатором економіки, на ринках по всьому світу. Заходи стимулювання і розгортання вакцин стимулюють перспективи відродження попиту, який буде обмежувати пропозицію, в той час, як вирішальна роль міді в переході на екологічно чисту енергію покликана забезпечити довгострокові вигоди.

Ціна залізної руди перевищила рекордну позначку в $200 за тонну, а ціна на олово демонструє найвищі показники за останні десять років у понад $30 000, відзначає агентство.

З іншої сторони, сплеск цін на сировину також викликає побоювання з приводу інфляції, і виникають питання щодо необхідності відповіді з боку центральних банків. У той час як багато політиків з Федеральної резервної системи стверджують, що зростання витрат носить тимчасовий характер, деякі підприємства вже заявляють, що їм необхідно підняти ціни.

Нагадаємо: у квітні мідь підскочила до найвищого рівня з 2011 року на очікуваннях скорочення пропозиції по мірі того, як відновлення світової економіки набирає обертів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті