«Нафтогаз» домігся в апеляції скасування виплати 1 млрд грн для Фірташа

«Нафтогаз» домігся в апеляції скасування виплати 1 млрд грн для Фірташа

Компанія Фірташа має 2 млрд боргу перед «Нафтогазом»

«Нафтогаз» домігся в апеляції скасування виплати 1 млрд грн для Фірташа
Фото: Олександр Прилепа/УНІАН

Північний апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу «Нафтогазу» та скасував рішення Госпсуду Києва, яким було частково задоволено позов ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» і вирішено стягнути з «Нафтогазу» 1 млрд грн (у т.ч. «суму безпідставно збережених коштів» у розмірі 966,4 млн грн, 3% річних у розмірі 26,98 млн грн, інфляційні втрати в розмірі 5,7 млн грн). Про це повідомляє Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» зазначало, що з липня 2015 року по січень 2019 року придбало у «Нафтогазу» природний газ для потреб побутових споживачів на 18,5 млрд грн, у т.ч. для потреб населення без лічильників газу – на 2,7 млрд грн.

Спір виник через зміну Кабміном норм споживання газу для населення в разі відсутності газових лічильників. ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» висловлювало думку, що в нього сформувалася переплата, і компанія намагалася відсудити її у «Нафтогазу».

Натомість Північний апеляційний госпсуд вказав, що позивач просить стягнути грошові кошти, які були ним сплачені у період з липня 2015 року по січень 2019 року, тоді як згадана постанова була прийнята в лютому 2019 року та набрала чинності в березні 2019 року – тобто вже після здійснення спірної оплати позивачем.

Нагадаємо: за даними «Нафтогазу» борг ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» перед ним становить 2,04 млрд грн. Загальна заборгованість усіх регіональних газозбутових підприємств перед НАКом на вказану дату – 23,6 млрд грн (у т.ч. газзбутів, які пов’язані з групою Фірташа, – 12,8 млрд грн).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті