Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
В Британії особам, молодшим 40 років, запропонують іншу вакцину замість AstraZeneca

В Британії особам, молодшим 40 років, запропонують іншу вакцину замість AstraZeneca

Причиною стала невелика кількість випадків тромбозу після вакцинації

В Британії особам, молодшим 40 років, запропонують іншу вакцину замість AstraZeneca
фото DR

Великобританія запропонує всім жителям, молодшим за 40 років, альтернативну вакцину від коронавірусу COVID-19 замість препарату компанії AstraZeneca через побоювання, що він може викликати тромби, повідомляє Інтерфаксз посиланням на телеканал Sky News.

Згідно з рекомендацією Об'єднаного комітету з вакцинації та імунізації, альтернативне щеплення слід пропонувати лише в тому випадку, якщо через нього не потрібно надовго відкладати вакцинацію. Хоча зараз темп поширення коронавірусу досить низький, дослідження вказують, що значні затримки у вакцинації можуть призвести до третьої хвилі заражень.

Британцям, у яких не було значних побічних ефектів після першого щеплення вакциною AstraZeneca, інший препарат для другого уколу пропонувати не будуть.

Раніше комітет рекомендував надати такий вибір всім британцям молодше 30 років. За даними агентства з регулювання лікарських препаратів і медичних продуктів, до 28 квітня було зафіксовано 242 випадки тромбозу в пацієнтів, які зробили укол препаратом AstraZeneca. Тромби виявили у 10,1 сорокарічних з одного мільйона. Серед людей від 30 до 39 років тромбоз виникав у 17,4 з одного мільйона вакцинованих.

Європейське агентство з лікарських препаратів (EMA) 7 квітня дійшло висновку, що ризик тромбозу потрібно включити в список рідкісних побічних ефектів вакцини AstraZeneca. Раніше цей регулятор вважав препарат безпечним.

У березні в багатьох країнах Європи і світу призупинили або обмежили використання вакцини AstraZeneca після повідомлення про виникнення тромбів у невеликої кількості вакцинованих.

Напередодні повідомлялося, що Румунія надасть Україні 100 000 доз вакцини AstraZeneca.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті