Маск може повторно запустити прототип Starship після його першого успішного приземлення

Маск може повторно запустити прототип Starship після його першого успішного приземлення

Напередодні космічний корабель завершив п'ятий тестовий політ, який вперше не закінчився вибухом

Маск може повторно запустити прототип Starship після його першого успішного приземлення
фото DR

SpaceX може найближчим часом здійснити повторний запуск прототипу ракети Starship, який напередодні здійснив свою першу успішну посадку. Про це заявив глава космічної компанії Ілон Маск у Twitter, передає Forbes.

«Можливо, незабаром спробуємо знову запустити [прототип] SN15», – написав Маск у відповідь на публікацію видання Teslarati про останній тестовий запуск Starship.

6 травня прототип космічного корабля, який SpaceX планує використовувати для польотів на Місяць і Марс, вперше здійснив успішну посадку після тестового польоту на 10 км від поверхні Землі. Це було п'яте висотне льотне випробування прототипу Starship і перше, яке не закінчилося вибухом.

У ході польоту три двигуни Raptor підняли SN15 на задану висоту. Корабель потім виконав перенесення палива у внутрішні колекторні, підготувавшись до посадки. Спуск під активним аеродинамічним керуванням здійснювався незалежним рухом двох передніх і двох кормових закрилків на кораблі. Прототип ракети успішно приземлився на космодромі в районі Бока-Чіка (штат Техас).

«Штатна посадка Starship!» – відреагував на це Маск.

Всі минулі випробування ракети-носія Starship проходили не так успішно. Один із прототипів впав на землю і вибухнув через несправний двигун, інший – приземлився на посадковий майданчик, але через кілька хвилин загорівся через надлишок ракетного палива.

Прототип ракети SN8 піднявся на висоту 12,5 км над Землею і теж вибухнув під час посадки. Федеральне управління цивільної авіації США після аварії почало розслідування інциденту, зазначивши, що компанія Маска могла порушити умови ліцензії на запуск космічних кораблів. Відомство дійшло висновку, що невдала посадка і вибух не поставили під загрозу життя людей або збереження майна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті