Американські вчені вважають, що померлих від коронавірусу двічі більше за статистику

Американські вчені вважають, що померлих від коронавірусу двічі більше за статистику

Розбіжності в цифрах пояснюються недостатньою кількістю тестів

Американські вчені вважають, що померлих від коронавірусу двічі більше за статистику
фото DR

Кількість людей, що померли через коронавірус у світі, може бути більш ніж удвічі вищою, ніж випливає з наявних офіційних даних. До такого висновку дійшли вчені з американського Інституту показників і оцінки здоров'я при Вашингтонському університеті в Сіетлі, пише Tut.by.

Фахівці вказують, що, за їхніми оцінками, від COVID-19 могли померти близько 6,9 млн осіб по всьому світу, в той час як підрахунки на основі наявних даних про причини смерті дають цифру близько 3,2 млн.

В основі застосовваної фахівцями моделі лежить аналіз даних про надмірну смертність. Дослідники порівнювали смертність по країнах у попередні роки з кількістю померлих в результаті пандемії коронавірусу. Кілька поправок були зроблені, враховуючи підвищення рівня смертності в результаті не пов'язаних з коронавірусів причин: наприклад, через надзвичайно спекотну погоду в Європі влітку 2020 року. Вчені також врахували, що пандемія могла призвести до збереження життів завдяки зниженню щільності дорожнього руху і кількості аварій зі смертельним результатом.

Як вказують дослідники, розбіжність цифр пояснюється найчастіше тим, що в ряді випадків перед смертю не проводилося тестування на коронавірус, що дало б можливість пов'язати з ним причину летального результату. Особливо часто подібні випадки мали місце на початковій стадії пандемії. Розрахунки американських дослідників залишаються математичною моделлю, яка не може бути підтверджена іншими засобами.

Дослідники також вважають, що Білорусь увійшла в топ-10 країн світу з найбільшою смертністю від коронавірусу на 100 000 населення. За їх моделлю, рівень смертності на 100 000 осіб за березень 2020 – травень 2021 року становить 459 осіб. За офіційними даними – 27.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті