У США просувають легалізацію марихуани на федеральному рівні

У США просувають легалізацію марихуани на федеральному рівні

Взяти участь у розвитку ринку тепер готові не тільки активісти, а й потужні корпорації

У США просувають легалізацію марихуани на федеральному рівні
фото Pixaby

До лобіювання легалізації марихуани в США підключилися тютюнові та алкогольні компанії, а також найбільші інвестбанки, пише The Wall Street Journal, на яку посилається The Bell.

У міру того, як все більше штатів пом'якшують місцеве законодавство стосовно марихуани, лобісти намагаються добитися змін на федеральному рівні, пише WSJ.

Десять років тому витрати на це не перевищували півмільйона доларів. Зате до 2019 року різні групи інтересів витратили на лобістів в цій сфері вже близько $8 млн, підрахувало видання. Загалом у просуванні їх інтересів на федеральному рівні зараз зайнято близько 130 лобістських організацій.

На даний момент марихуана легалізована в 35 штатах США. Ще чотири збираються проголосувати з цього питання в цьому році. У 17 штатах дозволено застосування марихуани для рекреаційного використання – без призначення лікаря. Взяти участь у розвитку ринку тепер готові не тільки прихильники легалізації та активісти, а й потужні корпорації.

Одна з найбільших в країні компаній з виробництва канабісу Curaleaf фінансиста Бориса Йордана і колишнього соратника Романа Абрамовича Андрія Блоха найняла в якості провідного лобіста Едварда Конкліна, який раніше курирував взаємодію з урядом в McDonald's. Міжнародна профспілка працівників харчової і комерційної промисловості United Food and Commercial Workers International Union представляє вже більше 10 000 працівників з цієї галузі.

За легалізацію марихуани вже виступають і демократи, і республіканці. Колишній спікер Палати представників від республіканців Джон Бонер і колишній губернатор-демократ Канзасу, а також екс-міністр охорони здоров'я і соціальних служб Кетлін Себеліус тепер очолюють бізнес-групу, яка виступає за легалізацію марихуани в Вашингтоні. Мільярдер і один з найбільших донорів Республіканської партії Чарльз Кох недавно допоміг заснувати Альянс свободи канабісу.

А лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер планує представити законопроект про припинення федеральної заборони марихуани. Нарешті, за легалізацію виступають активісти Black Lives Matter, які вважають, що це подарує нові бізнес-можливості представникам меншин.

До лобіювання підключилися найбільші інвестбанки, включаючи Morgan Stanley, а також тютюнові і алкогольні компанії. І це зрозуміло: навіть незважаючи на федеральну заборону, виручка легального ринку продажів марихуани вже оцінюється приблизно в $17 млрд, а до 2025 року вона, як очікується, зросте до $50 млрд.

Як повідомлялося, університет у Мічигані вперше заснував стипендію для отримання освіти в галузі канабісу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті