Споживча інфляція у квітні виявилася нижчою за прогноз – Нацбанк

Споживча інфляція у квітні виявилася нижчою за прогноз – Нацбанк

Причина – сповільнення зростання цін на сирі продукти харчування

Споживча інфляція у квітні виявилася нижчою за прогноз – Нацбанк
Фото: pixabay.com

Споживча інфляція у квітні виявилася нижчою за прогноз, опублікований у звіті за квітень 2021 року, що передусім пов’язано зі сповільненням зростання цін на сирі продукти харчування. Про це йдеться в коментарі Національного банку (НБУ) щодо рівня інфляції у квітні 2021 року.

Зазначається, що зростання цін на сирі продукти харчування сповільнилося до 7,6% р/р. Насамперед ціни впали на картоплю та цибулю через збереження значних минулорічних запасів. Внаслідок посилення конкуренції з боку іноземних виробників сповільнилося зростання цін на молоко.

Натомість через збільшення витрат та скорочення виробництва зросли ціни на курятину. Збільшення вартості сировини (борошна, олії та цукру) разом зі зростанням витрат на енергію сприяли підвищенню цін на майонез, маргарин, спред, хліб та борошняні вироби.

Темпи зростання вартості послуг також збільшилися до 7,8% р/р. Під впливом стійкого попиту та підвищення виробничих витрат швидко подорожчали послуги громадського харчування, салонів краси, ремонту, оренди житла та медичні. Продовжила збільшуватися вартість таксі та обслуговування автомобілів.

Натомість темпи зростання цін на непродовольчі товари знизилися до 1,0% р/р. Це зумовлено посиленням карантинних обмежень у більшості регіонів.

Темпи зростання адміністративно регульованих цін збільшилися до 14,4% р/р. Так, надалі дорожчав газ, гаряча вода та опалення. Прискорення зростання цін на паливо продовжилося до 24,3% р/р. 

Нагадаємо: Нацбанк погіршив проноз інфляції за підсумками поточного року з 7% до 8%, але очікує її повернення до цілі 5% у першому півріччі 2022 року та подальшу стабілізацію на цьому рівні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті