Росія затримала поставки «Sputnik V» в Македонію через підтримку Навального - Bloomberg

Росія затримала поставки «Sputnik V» в Македонію через підтримку Навального - Bloomberg

Із замовлених 200 000 доз Македонія отримала тільки 3000

Росія затримала поставки «Sputnik V» в Македонію через підтримку Навального - Bloomberg
фото DR

Європейські чиновники вважають, що Росія навмисно затримувала поставки вакцини «Sputnik V» в Македонію через те, що країна виступала за введення санкцій через справу Олексія Навального, пише The Bell з посиланням на Bloomberg.

З 200 000 замовлених доз вакцини «Sputnik V» Північна Македонія (офіційна назва Македонії з 2019 року) поки що отримала тільки 3000. Росія пояснила затримки проблемами з виробництвом, сказало Bloomberg джерело в македонському уряді. Але два джерела Bloomberg, в тому числі високопоставлений європейський дипломат, сказали, що, за їхньою інформацією, затримки пов'язані з позицією Північної Македонії щодо санкцій за отруєння і арешт Олексія Навального.

У січні 2021 року Північна Македонія разом з Чорногорією та Албанією стала однією з трьох балканських країн, що не входять до Євросоюзу, які підписали в січні декларацію із засудженням арешту опозиціонера Олексія Навального. У березні вони також прийняли декларацію «проти серйозних порушень прав людини», що передбачає персональні санкції.

Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ), що відповідає за постачання «Sputnik V» за кордон, заперечує і фактор політики в поставках, і наявність виробничих проблем.

«Коли справа доходить до співпраці в галузі вакцин, тут немає ніякої політики. Припущення, що політика відіграє роль в поставках «Sputnik V», повністю помилкові і суперечать давньому переконання РФПІ в тому, що цю пандемію можна перемогти тільки за допомогою глобального партнерства», – заявив фонд виданню.

Нагадаємо, в Єврокомісії назвали країни, які найшвидше відновлюють економіку після пандемії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло