Євросоюз готує четвертий пакет санкцій проти режиму Лукашенка

Євросоюз готує четвертий пакет санкцій проти режиму Лукашенка

Новий пакет санкцій проти режиму в Білорусі приймуть у найближчі тижні

Євросоюз готує четвертий пакет санкцій проти режиму Лукашенка
фото DR

Європейський Союз завершує підготовку нового, вже четвертого пакету санкцій проти режиму Олександра Лукашенка в Білорусі. Про це заявив в понеділок, 10 травня, верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель після закінчення засідання Ради Євросоюзу із закордонних справ, пише Deutsche Welle.

Учасники засідання серед іншого обговорювали ситуацію в Білорусі.

«У Білорусі режим продовжує репресії і залякування своїх громадян. Тепер він переслідує і польську громаду. Ми працюємо над наступним пакетом санкцій, який, я сподіваюся, буде прийнятий в найближчі тижні», – зазначив Боррель.

Глава європейської дипломатії додав, що в четвертому пакеті буде враховано «все, що відбувається в країні», включаючи переслідування польської меншини.

Про підготовку четвертого пакету санкцій щодо режиму Лукашенка Боррель заявив ще в лютому. Перед засіданням Ради ЄС високопоставлений чиновник Євросоюзу пояснив тривалу підготовку четвертого пакету, зокрема, тим, що Брюсселю слід вивчити, наскільки дієвими є вже введені санкції.

У жовтні, листопаді та грудні минулого року Євросоюз у відповідь на фальсифікації на президентських виборах в Білорусі і на придушення протестів прийняв три пакети санкцій проти режиму Лукашенка. Загалом під обмеженнями знаходяться 88 осіб, включаючи самого Олександра Лукашенка, а також сім підприємств та установ.

Нагадаємо, прокуратура Білорусі винесла попередження жителю Бреста за інтерв’ю DW.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті