Діяльність HSBC може призвести до передчасної смерті десятків тисяч людей – CREA
Фахівці Центру досліджень в області енергетики і чистого повітря заявили, що якщо банк продовжить фінансування вугільних проєктів, він стане причиною передчасної смерті дуже великої кількості людей

Згідно з новим дослідженням, проведеним вченими з Центру досліджень в області енергетики і чистого повітря (CREA), вугільні електростанції, які будуватимуть компанії, що частково належать найбільшому британському банку HSBC, після завершення будівництва стануть причиною десятків тисяч смертей по всьому світу через забруднення повітря.
Як повідомляє DeSmog, експерти підрахували, що коли почнуть функціонувати всі споруджувані ТЕЦ, що фінансуються HSBC, від забруднень в Індії, Китаї та Бангладеш загине на 18 400 осіб більше, ніж щорічно помирає через низьку якість повітря.
Спалювання вугілля не тільки є основним фактором викидів вуглекислого газу, але і призводить до викиду таких забруднювачів повітря, як оксиди азоту, які дуже небезпечні для здоров'я людини і підвищують ризик респіраторних захворювань, інсультів і серцевої недостатності.
«Інвестиції HSBC увічнюють залежність від найбруднішої форми виробництва електроенергії в країнах, які вже є одними з найбільш забруднених у світі»., – наголосив Лаурі Мюллювірта, провідний аналітик CREA.
«Десятки тисяч випадків смерті і хвороб, які можуть виникнути в результаті роботи вугільних електростанцій, пов'язаних з HSBC, підкреслюють невідкладність переведення інвестицій в чисту енергію для захисту здоров'я населення і глобального клімату», – додав він.
HSBC нещодавно оголосив про свій намір розробити нову політику щодо вугілля до кінця 2021 року і вперше зобов'язався відмовитися від фінансування вугільної промисловості. Але оновлена політика банку буде виключати його підрозділ з управління активами на суму $612 млрд, яке, як показало недавнє дослідження, проведене групою Market Forces, включає частки в компаніях, які планують побудувати в цілому 73 нових вугільних електростанції.
HSBC є одним з найбільших у світі спонсорів індустрії викопного палива і з моменту підписання Паризької угоди надав цій галузі фінансування на суму близько $87 млрд.
Представник банку повідомив, що, хоча підрозділ з управління активами банку інвестував в індексовані фонди, в які входили компанії, що працюють на викопному паливі, він не інвестував безпосередньо в вугільні електростанції або інфраструктуру, пов'язану з видобутком вугілля.
HSBC має намір запропонувати резолюцію зі зміни клімату на своїх щорічних загальних зборах в кінці цього місяця, яка буде включати політику поетапної відмови від фінансування вугільної енергетики та видобутку вугілля до 2030 року на ринках ОЕСР і до 2040 року на інших ринках.
Нагадаємо: з моменту підписання Паризької кліматичної угоди 60 найбільших банків інвестували у викопне паливо $3,8 трлн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].