У Парижі заборонять рух автомобілів у центрі міста

У Парижі заборонять рух автомобілів у центрі міста

Столична мерія хоче зменшити забруднення і шум, а також звільнити більше місця для дерев, велосипедних доріжок та пішохідних зон

У Парижі заборонять рух автомобілів у центрі міста
фото pixabay.com

Мер Парижа Анн Ідальго встановила новий сміливий орієнтир у своїй кампанії зі скорочення використання автомобілів у французькій столиці. Як повідомляє Bloomberg, мова йде про заборону на рух більшості транспортних засобів в центрі французької столиці у 2022 році.

Згідно з планом, рух транспорту у великій зоні, яка охоплює центр Парижа, буде припинено, щоб зменшити забруднення і шум, а також звільнити більше місця для дерев, велосипедних доріжок та пішохідних зон.

Цього тижня стартували громадські консультації з вказаного питання.

Агентство зазначає, що нова ініціатива не буде повністю забороняти рух автомобілів. Як і раніше у вказаній зоні буде дозволений моторизований доступ для жителів центру міста (включаючи короткострокових гостей готелів). Пересуватись центром Парижу також можна буде людям з обмеженими можливостями, громадському транспорту, а також транспортним засобам, що використовуються доставки або обслуговування.

В середньому за день центом столиці проходить понад 100 000 автомобілів.

План був розроблений після багатьох років, протягом яких адміністрація Ідальго систематично прагнула приборкати використання автомобілів. Париж вже заборонив проїзд для дизельних авто на міський кільцевій дорозі, зробив набережну Сени пішохідною, скоротив доступ автомобілів на багато основних вулиць і розширив зелені зони та тротуари в зонах, раніше зарезервованих для руху і парковки.

Центральна зона Парижу, площею близько 14 квадратних км, простягається зі сходу на захід між двома площами, які обрамляють серце міста – від площі Бастилії до площі Згоди – і включає два центральних острови міста, район Маре (вже значною мірою пішохідний) і велика частина Латинського кварталу Лівого берегу. Не всі найактивніші квартали Парижа будуть включені в зону – наприклад, Єлисейські поля будуть розташовуватися за її межами, як і головний торговий район навколо Оперного театру. Однак левова частка урядових будівель і культурних установ Парижа буде перебувати в межах кордонів визначеної, як і велика частина його магазинів і ресторанів. Керівництво міста також припускає, що може розширити цю зону, якщо громада підтримає це рішення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті