Китай вперше успішно посадив космічний апарат на Марс

Китай вперше успішно посадив космічний апарат на Марс

До цього лише американцям вдалось здійснити посадку на Червону планету

Китай вперше успішно посадив космічний апарат на Марс
фото pixabay.com

Перший китайський космічний апарат «Тяньвень-1» («Питання до небес»), запущений з острова Хайнань в липні минулого року, здійснив успішну посадку на поверхню Марса. Як повідомляє ВВС, КНР стала другою космічною державою після США, якій вдалося приземлилася на Червоній планеті.

Апарат здійснив посадку в попередньо обраному районі в південній частині рівнини Утопія в північній півкулі Марса. За допомогою марсохода планується досліджувати геологію цього району.

«Тяньвень-1» складається з орбітального модуля, посадкової платформи і марсохода.

Він був запущений з провінції Хайнань 23 липня 2020 року. Апарат вийшов на орбіту Марса в лютому після майже семи місяців подорожі в космосі і провів понад два місяці, обираючи потенційні місця посадки.

Марсохід «Чжучжун», названий на честь китайського бога вогню, тепер повинен обстежити місце посадки, перш ніж покинути платформу.

Він працює на сонячній енергії, на ровері встановлена камера з високою роздільною здатністю. Марсохід вивчатиме поверхню і атмосферу планети.

Нагадаємо: у липні 2020 року NASA запустило марсохід Perseverance на ракеті Atlas V. Він досяг точки призначення в лютому, а на початку березня провів перший тест-драйв.

Минулого місяця робот-марсохід Perseverance видобув з атмосфери Марсу кисень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло