Марсохід Perseverance видобув кисень з атмосфери Червоної планети
Прилад зумів виробляти кисень зі швидкістю 6 грамів на годину

Шестиколісний робот-марсохід Perseverance видобув з атмосфери планети кисень. Це сталося 20 квітня, на 60-й день перебування робота на Марсі, повідомляє NASA, на яке посилається Forbes.
Вперше була використана технологія під назвою «Експеримент з використання ресурсів кисню на Марсі» (MOXIE), яка може прокласти шлях до зберігання кисню на планеті і використанні його для дихання астронавтів на поверхні планети, а також в якості палива для ракет в польотах з неї.
«Це критично важливий перший крок у перетворенні вуглекислого газу в кисень на Марсі», – сказав Джим Рейтер, заступник адміністратора управління космічних технологій (STMD) NASA. За його словами, кисень важливий не тільки для дихання, але і як компонент ракетного палива. «Майбутні дослідники будуть залежати від виробництва палива на Марсі, щоб повернутися додому», – додав Рейтер.
Кисень вдалося отримати завдяки експериментальному інструменту MOXIE розміром з тостер на борту марсохода. Після двогодинної підготовки прилад зумів виробляти кисень зі швидкістю 6 грамів на годину. Після години роботи він виробив 5,4 грама, цього достатньо для життєзабезпечення астронавта протягом десяти хвилин.
За словами головного дослідника MOXIE Майкла Хехта з обсерваторії Массачусетського технологічного інституту, астронавтам на рік перебування на Марсі буде потрібно одна тонна кисню, а для зльоту ракети з чотирма астронавтами на борту з поверхні Марса буде потрібно 25 тонн кисню і 7 тонн ракетного палива.
Транспортування 25 тонн кисню з Землі на Марс – дороге завдання, а транспортування кисневого конвертера, який міг би видобути ці 25 тонн, буде набагато економічнішим рішенням.
Атмосфера Марса на 96% складається з вуглекислого газу: прилад працює, відокремлюючи атоми кисню від молекул вуглекислого газу.
Розрахункова швидкість вилучення кисню – до 10 грамів на годину.
Місія марсоходу Perseverance, який висадився на Марсі 18 лютого, – це пошук ознак древнього мікробного життя. Марсохід буде досліджувати геологію планети і клімат минулого, прокладе шлях для дослідження планети людиною і стане першою місією зі збору та зберігання марсіанських порід. Наступні місії NASA у співпраці з Європейським космічним агентством відправлять космічні апарати на Марс, щоб забрати ці зразки з поверхні планети і повернути їх на Землю для поглибленого аналізу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].