Марсохід Perseverance видобув кисень з атмосфери Червоної планети

Марсохід Perseverance видобув кисень з атмосфери Червоної планети

Прилад зумів виробляти кисень зі швидкістю 6 грамів на годину

Марсохід Perseverance видобув кисень з атмосфери Червоної планети
фото DR

Шестиколісний робот-марсохід Perseverance видобув з атмосфери планети кисень. Це сталося 20 квітня, на 60-й день перебування робота на Марсі, повідомляє NASA, на яке посилається Forbes.

Вперше була використана технологія під назвою «Експеримент з використання ресурсів кисню на Марсі» (MOXIE), яка може прокласти шлях до зберігання кисню на планеті і використанні його для дихання астронавтів на поверхні планети, а також в якості палива для ракет в польотах з неї.

«Це критично важливий перший крок у перетворенні вуглекислого газу в кисень на Марсі», – сказав Джим Рейтер, заступник адміністратора управління космічних технологій (STMD) NASA. За його словами, кисень важливий не тільки для дихання, але і як компонент ракетного палива. «Майбутні дослідники будуть залежати від виробництва палива на Марсі, щоб повернутися додому», – додав Рейтер.

Кисень вдалося отримати завдяки експериментальному інструменту MOXIE розміром з тостер на борту марсохода. Після двогодинної підготовки прилад зумів виробляти кисень зі швидкістю 6 грамів на годину. Після години роботи він виробив 5,4 грама, цього достатньо для життєзабезпечення астронавта протягом десяти хвилин.

За словами головного дослідника MOXIE Майкла Хехта з обсерваторії Массачусетського технологічного інституту, астронавтам на рік перебування на Марсі буде потрібно одна тонна кисню, а для зльоту ракети з чотирма астронавтами на борту з поверхні Марса буде потрібно 25 тонн кисню і 7 тонн ракетного палива.

 Транспортування 25 тонн кисню з Землі на Марс – дороге завдання, а транспортування кисневого конвертера, який міг би видобути ці 25 тонн, буде набагато економічнішим рішенням.

Атмосфера Марса на 96% складається з вуглекислого газу: прилад працює, відокремлюючи атоми кисню від молекул вуглекислого газу.

Розрахункова швидкість вилучення кисню – до 10 грамів на годину.

Місія марсоходу Perseverance, який висадився на Марсі 18 лютого, – це пошук ознак древнього мікробного життя. Марсохід буде досліджувати геологію планети і клімат минулого, прокладе шлях для дослідження планети людиною і стане першою місією зі збору та зберігання марсіанських порід. Наступні місії NASA у співпраці з Європейським космічним агентством відправлять космічні апарати на Марс, щоб забрати ці зразки з поверхні планети і повернути їх на Землю для поглибленого аналізу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті