Міненерго вимагає заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі

Міненерго вимагає заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі

Галущенко заявив, що це суперечить стратегічним цілям України у сфері енергетики

Міненерго вимагає заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі
фото: pexels.com

Міністр енергетики Герман Галущенко направив звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з проханням заборонити імпорт електроенергії з держав, які не є членами Енергетичного співтовариства (Росії та Білорусі). Про це повідомляється на сторінці міністерства у фейсбуці.

«Це суперечить стратегічним цілям України у сфері енергетики, зокрема синхронізації Об’єднаної енергетичної системи України з ENTSO-E, і потенційно загрожує енергетичній безпеці», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Ключовою вимогою під час приєднання енергосистеми України до ENTSO-E є забезпечення достатності власних генеруючих потужностей для покриття прогнозованого попиту на електричну енергію.

«Залучення імпорту електроенергії погіршує фінансово-економічний стан виробників електричної енергії й, відповідно, якість та повноту виконання затверджених Міненерго графіків ремонтів генеруючого обладнання електростанцій та теплоелектроцентралей», – додають у відомстві.

Нагадаємо: Зеленський підписав закон, що дає регулятору повноваження обмежити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті