Запасайтеся «Боржомі»: в Грузії страйкують працівники заводів з розливу мінеральної води

Запасайтеся «Боржомі»: в Грузії страйкують працівники заводів з розливу мінеральної води

У компанії вважають нереальною вимогу страйкуючих співробітників про підвищення зарплати

Запасайтеся «Боржомі»: в Грузії страйкують працівники заводів з розливу мінеральної води
borjomi.com

У Грузії близько 350 працівників заводів з розливу мінеральної води «Боржомі» №1 і №2 у вівторок оголосили страйк з вимогою підвищення заробітної плати і покращення умов праці, передає Інтерфакс.

Як повідомляють грузинські ЗМІ, страйкувальники заявляють, що протягом останнього року через інфляцію в країні їх заробітна плата знизилася в середньому на 200-250 ларі (близько 1500 – 2000 грн). При цьому працівники стверджують, що в зв'язку з нестачею кадрів їм доводиться працювати понаднормово, за що, однак, отримують лише мізерну плату.

За словами протестувальників, переговори з керівництвом компанії IDS Borjomi Georgia, які останнім часом тривали за участю представників Мінпраці та охорони здоров'я, а також галузевої профспілки, завершилися безрезультатно, що і змусило їх оголосити страйк.

При цьому учасники акції попередили адміністрацію, що спроба компанії залучити на роботу інших, щоб замінити страйкуючих співробітників на заводах, викличе протистояння, а відповідальність за це буде нести компанія.

«В акції беруть участь близько 350 співробітників, в результаті чого роботу обох заводів з виробництва «Боржомі» повністю зупинено», – сказав журналістам голова профспілки працівників аграрних господарств, торгівлі і промисловості Грузії Георгій Діасамідзе.

Тим часом, в компанії IDS Borjomi Georgia вважають нереальною вимогу страйкуючих співробітників про підвищення зарплати на 50%.

«Шкодуємо щодо ситуації, що склалася, але хочемо зазначити, що IDS Borjomi Georgia, як відповідальний роботодавець, строго дотримується своїх соціальних зобов'язань. Заробітна плата наших співробітників на 30-40% вища, ніж існуючі сьогодні на ринку праці середні статистичні показники», – йдеться в поширеній у вівторок заяві компанії.

Відзначається, що у компанії також є програми бонусів, грошової допомоги, фінансування освіти дітей, медичного страхування, харчування та інших пільг.

«Незважаючи на економічну кризу і скорочення через пандемію доходів компанії, ми зберегли 100% заробітної плати кожного співробітника, і коли рівень інфляції становив 6,5%, у квітні 2020 року ми збільшили фонд оплати праці на 10%», – сказано в заяві.

Компанія висловлює готовність вже вдруге в період пандемії забезпечити підвищення зарплати щодо позицій відповідно до принципу справедливого розподілу, що, як йдеться у заяві, виявилося неприйнятним для страйкуючих співробітників.

«Ми, як відповідальна компанія, готові до конструктивного правового діалогу з нашими співробітникам. Тому закликаємо страйкувальників проявляти більше відповідальності і сподіваємося, що шляхом переговорів ми знайдемо оптимальне для всіх рішення», – йдеться в заяві компанії.

IDS Borjomi Georgia входить в IDS Borjomi International, один з найбільших виробників бутильованої води в Євразії, що керує дев'ятьма заводами в Росії, Україні і Грузії та експортує свою продукцію в 30 країн світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті