У Канаді запустили додаток NewNew, в якому можна впливати на вибір людей за гроші

У Канаді запустили додаток NewNew, в якому можна впливати на вибір людей за гроші

За $5 користувачі можуть вибрати один з двох варіантів за іншу людину

У Канаді запустили додаток NewNew, в якому можна впливати на вибір людей за гроші
фото Pixaby

Підприємниця Кортні Сміт запустила в березні 2021 року додаток NewNew, де користувачі платять за участь в опитуваннях інших користувачів. Додаток доступний в бета-версії, повідомляє BBC.

Коли користувач голосує, автор опитування отримує гроші за вирахуванням комісії NewNew. Мінімальна плата – $5 за голос.

Кортні пояснює, що програма створена для тіснішої взаємодії авторів з шанувальниками: користувачі вирішують, що робити, а автор повинен відзвітувати про це.

«Наприклад, знання того, що ваш вибір впливає на улюбленого художника, і тепер він напише картину в синіх і рожевих тонах, може бути дійсно крутим для багатьох людей», – пояснює Кортні Сміт.

Автори створюють опитування в форматі відео. Підписники можуть платити стільки разів, скільки захочуть. Гроші не повернуть, яким би не був результат. Також підписники можуть додатково платити від $20 за конкретну дію: наприклад, щоб автор назвав персонажа книги в його честь. Автор може відхилити всі «ставки», тоді гроші повернуться.

Всі опитування перевіряють за допомогою штучного інтелекту, небезпечні пости видаляють.

NewNew вдалося залучити перші інвестиції від співзасновника PayPal Пітера Тіля, інвестиційного фонду Andreessen Horowitz і голлівудського актора Уілла Сміта. Сума не розкривається. Технічну підтримку надав Snapchat.

До запуску NewNew Кортні Сміт більше 10 років працювала особистим помічником канадського репера Дрейка, потім була одним з його менеджерів.

Нагадаємо, стартап-розробник кілець для оцінки сну і активності Oura залучив $100 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті