Транзистори завтовшки з атом: TSMC розповіла про досягнення техпроцессу 1 нм
Для цього компанія змінила традиційний кремній на вісмут і сульфід молібдену

Один з найбільших виробників процесорів, тайванська компанія TSMC оголосила про прорив у освоєнні технологічного процесу величиною один нанометр. Це в 5-7 разів менше за техпроцес, який використовують у сучасних процесорах AMD, Samsung і Apple, пише vc.ru.
Для подолання рубежу в 1 нм TSMC залучила фахівців із найсильніших американських вузів і Національного університету Тайваню.
Розмір технологічного процесу показує, наскільки дрібними масштабами може оперувати обладнання, на яких виробляють процесори. Зараз процесори для смартфонів, ноутбуків і комп'ютерів роблять на техпроцесs 5-7 нанометрів або 5-7 мільярдних часток метра. Це всього в 80-100 разів більше розміру окремих атомів. У 2022 році TSMC планує перейти на техпроцес в три нанометри.
Зменшення техпроцесу дозволяє вмістити в процесор більше транзисторів. Загалом, чим менший техпроцес – тим вища продуктивність процесора і тим менше він споживає енергії при роботі.
Щоб підкорити рубіж в 1 нм, дослідники замінили звичний для процесорів кремній на вісмут і сульфід молібдену. З них виготовили «двовимірні» транзистори, товщина яких становить один або кілька атомів. Раніше такі транзистори не могли змусити передавати струм один одному, але виявилося, що для цього достатньо було підібрати потрібні матеріали.
Щоправда, з отриманих транзисторів поки не можна зібрати повноцінну електронну схему, це лише дослідні зразки. Тому до впровадження техпроцесу 1 нм в виробництво поки що далеко, пише видання.
При цьому IBM недавно випустила першу готову пластину з процесорами на техпроцесі 2 нм. Вони обіцяють зниження енергоспоживання на 75% і підвищення продуктивності на 45% порівняно з 7-нанометровими чипами.
Нагадаємо, Volkswagen розробить власний процесор для своїх електромобілів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].