ОГХК відвантажила 17 700 тонн ільменіту в окупований Крим у квітні-травні – ЗМІ. ОНОВЛЕНО

ОГХК відвантажила 17 700 тонн ільменіту в окупований Крим у квітні-травні – ЗМІ. ОНОВЛЕНО

Переправляли концентрат через компанію Belanto Trade

ОГХК відвантажила 17 700 тонн ільменіту в окупований Крим у квітні-травні – ЗМІ. ОНОВЛЕНО
Фото: umcc.com.ua

АТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) у квітні 2021 року відвантажила в окупований Крим 14 500 тонн (206 вагонів) ільменітового концентрату виробництва філії «Іршанський ГЗК». За перший тиждень травня – 3 200 тонн, тобто 45 вагонів концентрату. Переправляли ільменіт через компанію Belanto Trade. Про це свідчать виписки із залізничної системи за накладними ст. Нова Борова (Іршанськ) – ст. Крейда-Бєлгород (РФ), а також ст. Крейда (РФ) – порт (Кавказ), передає видання «Цензор.НЕТ».

Зазначається, що перевантаження ільменіту в порту Кавказу ТОВ «ВЕРП «Південний Морський Торговий Термінал» зафіксувала камера відеоспостереження 14 квітня.

Загалом протягом 2020-2021 років морем і залізницею на адресу «Кримського Титана» Дмитра Фірташа через компанії-посередники, німецьку ITS International і чеську Belanto, ОГХК відправила 130 000 тонн ільменіту з Іршанська:

  • 25 000 тонн переправили морем у 2020 році через ITS;
  • 65 000 тонн – морем у 2020-2021 роках через Belanto;
  • 40 000 тонн – залізницею у 2021 через Belanto.

За даними ЗМІ, курує логістику з відправок до Криму дніпропетровський бізнесмен Віталій Кучук. Він також реалізує продукцію ОГХК іншим фірмам-прокладкам та кінцевим споживачам. Організовують подачу й управління вогнем працівники компанії DF Group у Москві, а також партнер Кучука Роман Карпенко.

ДОДАНО 25.10.2021. В свою чергу після виходу новини до видання звернувся предавтник Віталія Кучука та запевнив, що «Віталій Валентинович Кучук не має відношення до діяльності компанії MCD (Minerals and Chemical Distribution) LIMITED (Республіка Кіпр) і компанії IMMCO Trade PTE.LTD (Сінгапур), не є акціонером і керівником зазначених компаній, не здійснює економічну діяльність з підприємствами і територіями щодо яких діють національні або міжнародні санкції, не є представником інтересів DF Group Дмитра Фірташа, тощо». 

26 липня Жовтневий районний суд міста Дніпро задовольнив позов Кучука В. В. та визнав, що вказана вище інформація є недостовірною та шкодить честі і репутації бізнесмена та повинна бути спростована.

Як повідомляє видання, 6 травня 2021 року ОГХК уклала контракт зі скандальною австрійською компанією Stork International GmbH (головний офіс якої розташований у Москві) на продаж 45 000 тонн ільменітового концентрату на $7,56 млн. Ціна його занижена від середньоринкової вартості на $100-150 за тонну та не перевищує $168 за тонну. Таким чином, контракт призведе до втрати ОГХК близько $5 млн.

«Цензор.НЕТ» зауважує, що компанія Stork International GmbH у цій угоді є лише додатковою сполучною ланкою між наступним покупцем – IMMCO Trade Pte Ltd Віталія Кучука.

Також Stork International GmbH має тісні стосунки з російським оборонно-промисловим комплексом (ОПК), є співвласницею підприємства «Уралредмет». Виконавчий директор компанії Джугендра Сінгх Рагхав свідчив у корупційній справі, за якою українського олігарха Дмитра Фірташа заарештували в Австрії на запит слідчих США.

Нагадаємо: Фонд держмайна має намір приватизувати ОГХК у 2021 році. Стартова ціна для приватизаційного аукціону складе 3,7 млрд грн. Попередню зацікавленість у купівлі ОГХК вже висловили понад 10 компаній.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло