Нестача вакцин руйнує надії Африки на економічне відродження
Країнам найбіднішого континенту світу необхідні щеплення, урядові стимули та полегшення боргового тягаря для захисту своїх громадян

Після десятиліть прогресу в боротьбі континенту з бідністю, COVID-19 торік заштовхнув 30 млн африканців за межу «крайньої бідності», вони живуть менш ніж на $1,90 на день. Як повідомляє Bloomberg, за даними Африканського банку розвитку, у 2021 році цю категорію може поповнити ще 39 млн осіб.
Темпи вакцинації в африканських країнах відстають від інших частин світу. За даними Африканських центрів по контролю і профілактиці захворювань, станом на 12 травня на континенті, де проживає 1,3 млрд людей, було зроблено всього 22,4 млн щеплень.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Виняток становить тільки Сейшельські острови, острівна держава, яка вакцинувала більшу частину свого крихітного населення.
Велика частина континенту залежить від Covax, глобальної ініціативи, створеної для забезпечення рівного доступу до вакцин. Але африканські країни не отримають більшу частину цих замовлень до другого півріччя року, і їх вистачить для вакцинації тільки п'ятої частини населення.
Південноафриканська республіка (ПАР) розраховує отримати до кінця червня майже 4,5 млн доз для населення близько 60 млн осіб. Бідніші країни, такі як Зімбабве, покладаються на пожертвування з Китаю, Росії і навіть Індії, де спалах COVID-19 і тимчасова заборона на експорт вже обмежили поставки в Африку.
Це робить Африку вразливою для нових хвиль інфекцій і введення обмежень, коли цього року має набрати чинності давно задумана зона вільної торгівлі. Це перший крок на шляху до створення загальноконтинентального митного союзу, який покликаний полегшити торгівлю по всьому континенту. Густонаселені міста Африки знаходяться під загрозою кризи, подібної тій, яка розорила Індію у квітні і травні.
За оцінками МВФ, світове виробництво зростатиме найшвидшими темпами, принаймні, за чотири десятиліття, оскільки багаті країни з вакцинованим населенням повернуться до нормального життя. Однак повільне впровадження вакцини в Африці і відсутність фінансування можуть відкинути її на два-п'ять років.
За даними МВФ, в глобальному масштабі біднішим країнам необхідно направити $450 млрд на відновлення економіки протягом наступних п'яти років і прискорення наближення доходів до країн з розвиненою економікою. Деякі африканські уряди можуть отримати доступ до фондів за рахунок спеціальних прав запозичення на суму $650 млрд, які базуються у Вашингтоні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.