Байден взявся за посилення податкового регулювання криптовалют
Компанії хочуть зобов’язати повідомляти про транзакції на суму понад $10 000

На тлі посилення регулювання нормативної бази для цифрових валют уряд США має намір зобов’язати компанії повідомляти податкові органи про транзакції з використанням криптовалют на суму понад $10 000. Як повідомляє FT, аналогічні правила будуть застосовуватись як до біткойнів та інших цифрових монет, так і до готівки.
Пропозиція США, оприлюднена на наступний день після того, як Китай повідомив про заходи регулювання цифрових валют, є частиною широкого набору ініціатив, спрямованих на стримування ухилення від сплати податків.
Ціна на біткойн впала на 5% після того, як США оголосили про свою пропозицію.
В Мінфіні США наголошують, що «криптовалюти, ймовірно, стануть важливими в наступні десять років». Навіть зараз деякі платежі з використанням біткойнів і інших криптовалют важко відстежити, і тому вони «будуть сприятимуть незаконній діяльності, включаючи ухилення від сплати податків».
Цей крок є частиною більш широкої концепції, спрямованої на зміцнення податкових органів в цілому і збільшення податкових надходжень. Особливо багаті американці як і раніше занадто часто знаходять способи захистити свої активи від податків. Концепція повинна вступити в силу у 2023 році, а також передбачає прийняття закону, який надасть агентству більше коштів.
Регулятор фондового ринку США також хоче більшої влади над криптовалютами. Новий глава Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) Гері Генслер минулого тижня поскаржився на те, що в криптовалютах практично не передбачений захист споживачів, хоча часто спостерігається волатильність.
Аналітики Raymond James вважають, що таке регулювання не обов'язково буде поганим в середньостроковій перспективі. Єдині правила «узаконили б криптовалюти як клас активів», навіть якби це могло привести до додаткової нестабільності на ринку в короткостроковій перспективі.
Між тим, Федеральна резервна система США продовжує свій план з розвитку власної цифрової валюти, оголосивши, що цього літа вона опублікує наукове дослідження, яке покаже, які будуть наступні кроки в цьому напрямку.
Хоча центральний банк не встановив конкретних планів щодо валюти, глава ФРС Джером Пауелл відзначив досягнення в області платіжних технологій і сказав, що регулюючий орган «уважно відстежує і адаптується» до цих нововведень.
Низка країн по всьому світу, особливо Китай, вже зробили кроки по створенню власної цифрової валюти, спонукаючи ФРС зробити те ж саме. Прогрес Пекіна в цьому напрямку викликає побоювання з приводу можливості того, що нова система, про яку йде мова, підірве становище долараяк світової резервної валюти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].