Адміністрація Байдена вважає цифровий юань потенційною загрозою для долара – Bloomberg

Адміністрація Байдена вважає цифровий юань потенційною загрозою для долара – Bloomberg

Експерти ретельно вивчатимуть чи можна використовувати цифровий юань для обходу санкцій США

Адміністрація Байдена вважає цифровий юань потенційною загрозою для долара – Bloomberg
фото www.flickr.com/photos/156533669@N03/37769601291

Адміністрація президента США Джо Байдена посилює контроль за планами Китаю щодо впровадження цифрового юаня. Як повідомляє Bloomberg, деякі офіційні особи стурбовані тим, що цей крок може стати початком довгострокової спроби повалити долар як домінуючу світову резервну валюту.

Співрозмовники агентства зазначили, що чиновники з Казначейства, Державного департаменту, Пентагону і Ради національної безпеки активізують свої зусилля, щоб зрозуміти можливі наслідки впровадження національної цифрової валюти.  Вони зосередяться на тому, чи можна використовувати цифровий юань для обходу санкцій США.

Поки що США не мають наміру вживати будь-яких заходів «для протидії загрозам з боку цифрової валюти Китаю».

Народний банк Китаю розгорнув пробну емісію цифрових юанів в містах по всій країні, що дозволило йому стати першим великим центральним банком, що випустив віртуальну валюту.. В Китаї заявляють, що основні наміри запуску цифрового юаня полягають в заміні банкнот і монет, зменшенні стимулів до використання криптовалют і доповненні існуючої системи електронних платежів приватного сектора, в якій домінують Alipay і WeChat Pay.

На початку лютого столиця Китаю виділила близько $1,5 млн в рамках обмеженого пробного використання цифрової валюти центрального банку. Це стало третім серйозним випробування цифрової валюти, що розробляється Народним банком Китаю.

Трохи пізніше ще одне місто КНР оголосило про проведення тесту цифрового юаня, в межах якого жителям роздали національної криптовалюти на $6 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті