Найбільша гірничодобувна компанія світу заборонила працівникам пити пиво ввечері
Профсоюзи впевнені, що компанія порушує базові права робочих

Профспілки співробітників австралійської гірничовидобувної компанії BHP Billiton опротестували рішення компанії заборонити вживання пива на своїх об'єктах розміщення шахтарів після 21.30, пише Financial Times, з посиланням на лист профспілок керівництву підприємства.
BHP також обмежила і допустимий обсяг споживання алкоголю в день – до чотирьох стандартних доз алкоголю. В Австралії це приблизно 1 л пива міцністю 4,8%, зазначає Forbes.
Профспілки представляють інтереси 20 000 співробітників BHP, вказує FT. Вони вважають, що обмеження на алкоголь порушують базові права працівників на приватність і відпочинок в позаробочий час.
У листі керівництву профспілки вимагають простежити за дотриманням законів при перевірках особистого простору співробітників і відзначили, що нові правила ввели без належних консультацій.
«Працівники BHP втомилися від того, що до них ставляться, як до дітей», – заявив Financial Times національний організатор Австралійського союзу робітників Шейн Роулстоун. Він додав, що якщо компанія бачить проблеми з невеликою часткою персоналу, їх треба вирішувати дисциплінарними процедурами, а не заборонами й обмеженнями. Ніщо не заважає робочим поїхати в найближчі села або міста, щоб випити, а заборони будуть тільки демотивувати людей їхати працювати на віддалені рудники, вважає Роулстоун.
У коментарі Reuters представник профспілки зазначив, що не всі встигають закінчити роботу до 21:30, наприклад, обслуговуючий персонал, в тому числі кухарі, зовсім втратять можливість випити після роботи. У робітників у кімнатах зазвичай є міні-холодильники, в яких міститься максимум чотири банки пива, пише Reuters.
«Більшість людей скажуть, що цього достатньо, але уявіть, що ви довго працюєте при високих температурах від 40 до 45 градусів і змінами по 12 годин», – пояснив Роулстоун.
Профспілки не виключають і юридичних дій проти заборон з боку компанії, повідомила FT.
BHP заявила, що заборона на алкоголь потрібна для зниження ризиків здоров'ю та безпеці на рудниках, а також для покращення добробуту персоналу, передає Financial Times. Нові правила повинні набути чинності до 1 липня.
Компанія посилює обмеження вдруге з початку року: в січні вона знизила максимально допустимий обсяг алкоголю в день до шести стандартних доз алкоголю. «Обмеження [споживання] алкоголю в обстановці, де люди працюють з величезною технікою, виглядає розумним», – погодився в коментарі FT директор австралійського національного дослідницького центру алкоголю та наркотиків при університеті Нового Південного Уельсу Майкл Фаррел.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].