ЄС отримає понад 1 млрд доз вакцин проти COVID-19 до кінця вересня

ЄС отримає понад 1 млрд доз вакцин проти COVID-19 до кінця вересня

Країни блоку отримають вакцини чотирьох виробників: Pfizer-BionTech, Johnson & Johnson, AstraZeneca і Moderna

ЄС отримає понад 1 млрд доз вакцин проти COVID-19 до кінця вересня
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/50307445728

Європейський союз має отримати понад 1 млрд доз вакцин проти COVID-19 до кінця вересня від чотирьох виробників. Про це йдеться в документі, представленому лідерам ЄС, передає Reuters.

ЄС очікує отримати 413 млн доз у ІІ кварталі цього року і ще 529 млн в період з липня по вересень після отримання 106 млн доз в І кварталі.

За оцінками, понад 1 млрд доз до кінця вересня буде досить для імунізації 450 млн населення ЄС, що значно перевищує початкову мету блоку вакцинувати не менше 70% дорослого населення до кінця літа.

В оцінках враховані вакцини чотирьох виробників: Pfizer-BionTech, Johnson & Johnson, AstraZeneca і Moderna.

До оголошеного числа не увійшли препарати німецької біотехнологічної компанії CureVac  і французького фармгіганта Sanofi, які підписали контракти з ЄС на сотні мільйонів доз, але ще не отримали схвалення регуляторів.

У документі говориться, що на частку Pfizer і BioNTech припадає більш ніж половину поставок у ІІ кварталі цього року і майже 40% від загального обсягу поставок в ІІІ кварталі.

ЄС очікує отримати ще 452 млн доз в IV кварталі цього року, в тому числі кілька мільйонів від AstraZeneca, хоча компанія має доставити всі свої 300 млн доз за контрактом до кінця червня.

Нагадаємо: Мальта заявила, що щепила 70% дорослого населення як мінімум однією дозою вакцини проти COVID-19, ставши першою країноюЄвропейського Союзу, яка домоглася так званого колективного імунітету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло