Інтриги не буде – переможе Асад: в Сирії почались вибори президента

Інтриги не буде – переможе Асад: в Сирії почались вибори президента

Низка країн назвала їх фікцією та закликала не визнавати результати

Інтриги не буде – переможе Асад: в Сирії почались вибори президента
Башар Асад
фото twitter.com/Presidency_Sy

Сьогодні, 26 травня, у Сирії почались президентські вибори в підконтрольних режиму Башара Асада районах. Як повідомляє Reuters, Асад балотується проти двох маловідомих кандидатів – колишнього заступника міністра кабінету міністрів Абдалли Салум Абдаллаха і Махмуда Ахмед Марея, глави невеликої офіційно санкціонованої опозиційної партії.

Сирійська влада в останні кілька днів перед виборами організували великі мітинги по всій країні, щоб забезпечити більшу явку, повідомили офіційні особи в приватному порядку. Вони додали, що потужний апарат безпеки країни, який підтримує правління Асада також дав вказівку високопоставленим чиновникам голосувати.

«Нам сказали, що ми повинні з'явитися на виборчі дільниці або нести відповідальність за те, що не проголосували», – сказав Джафаар, державний службовець з Латакії, який назвався своїм ім'ям тільки зі страху перед репресіями.

Глава МСВ Сирії Мохаммед аль-Рахмун, понад 18 млн сирійців мають право голосувати в країні і за її межами. В країні створено загалом 12 102 виборчих ділянок.

Асад вперше прийшов до влади у 2000 році після смерті свого батька Хафеза, який до цього правив 30 років.

Опозиція та її західні союзники неодноразово вимагали відставки Асада.

Міністри закордонних справ Франції, Німеччини, Італії, Великобританії заявили напередодні виборів, що вибори не будуть вільними та справедливими, опозиція назвала їх фікцією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті